Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Biuro I: Sekcja organizacji turniejów / Archiwum X » Mistrzostwa Świata 2035 - zgłoszenia kandydatur
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Mistrzostwa Świata 2035 - zgłoszenia kandydatur
PostWysłany: Pon 0:46, 12 Lis 2018
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12529
Przeczytał: 73 tematy

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Zgłaszanie oficjalnych kandydatur na organizatora Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w sezonie 2034/2035.

Zgłoszenia trwają do 30.11.2018 r.

Zgłoszenie musi zawierać:

Nazwę reprezentacji kandydata:
Zgłoszone skocznie: jedna skocznia normalna, jedna skocznia duża (jeżeli miałyby być dopiero wybudowane, to zaznaczyć to)


Kwota wpisowego (wadium): 150.000 euro

___
Przepisy prawne szczególnie wiążące w tej sprawie - PROSZĘ SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ

Kodeks Turniejów
Cytat:
Art. 34 - Państwo organizujące w sezonie turniej: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata w lotach, Mistrzostw Świata juniorów, Uniwersjady, Zimowych Igrzysk Olimpijskich młodzieży traci prawo organizowania zawodów w tymże sezonie w zawodach Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego, FIS Cup, FIS Cup U15 lub COC Kobiet U15, zależnie od rodzaju turnieju, który organizuje na zasadzie:

Igrzyska Olimpijskie -> Puchar Świata
Mistrzostwa Świata -> Puchar Świata
Mistrzostwa Świata w lotach - Konkursy lotów w Pucharze Świata
Uniwersjada - Puchar kontynentalny mężczyzn, Puchar kontynentalny kobiet
Mistrzostwa Świata juniorów - FIS Cup, FIS Cup U15, COC Kobiet U15
Zimowe Igrzyska Olimpijskie młodzieży - FIS Cup, FIS Cup U15, COC Kobiet U15

Współorganizacja

Art. 40 - § 1 - Turniej oficjalny mogą organizować maksymalnie trzy państwa. Państwa te muszą posiadać wspólną granicę lądową lub morską. W przypadku granicy morskiej odległość między państwami nie może przekraczać 100 km w linii prostej.

§ 2 – Przepis z tego artykułu stosuje się wyłącznie do organizacji: Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Olimpijskich młodzieży, Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, Mistrzostw Świata juniorów, Uniwersjady oraz turniejów wewnętrznych, o których mowa w art. 6.

Ius Australis
Art. 41 - § 1 - Przepisu z art. 40 nie stosuje się do państw ze strefy Australii i Oceanii ze względu na specyfikę ukształtowania geograficznego tego regionu świata.

§ 2 – W przypadku państw ze strefy Australii i Oceanii dopuszcza się rozmiar granicy morskiej między współorganizatorami wynoszącej do 1000 km w linii prostej.

Ius Sinis
Art. 42 - Prawo wspólnej granicy lądowej nie dotyczy reprezentacji poszczególnych jednostek administracyjnych wobec innych jednostek administracyjnych posiadających reprezentację w ramach jednego państwa (np. tzw. Wielkie Chiny - Chińska Republika Ludowa, Republika Chińska, Hongkong, Makau, Tybet, Sinciang). Przepis odpowiednio stosuje się do reprezentacji narodowych, niebędących państwem (np. Szkocja, Śląsk).

Art. 43 - § 1 - Reprezentacje współorganizujące muszą wyrazić zgodę na uczestnictwo w kandydowaniu oraz organizacji turnieju.

§ 2 – Zgoda reprezentacji współorganizującej może być domniemana.

§ 3 – Reprezentacja udziela zgody domniemanej, o której mowa w paragrafie poprzedzającym, jeżeli nie sprzeciwi się w jakikolwiek widoczny sposób włączeniu jej do współorganizacji danego turnieju oficjalnego.

Niespełnienie wymagań, delikt organizatorski
Art. 44 § 1 - Jeżeli reprezentacja nie spełni wymagań dotyczących minimalnego standardu obiektu na dane zawody, płaci karę.
Wysokość kary obliczana jest następująco:

Cytat:
podstawa + kara dodatkowa = kara łączna


podstawa (podstawę obliczamy porównując poziom elementów minimalnego standardu obiektu ze stanem aktualnym skoczni, np. jeżeli skocznia X organizuje zawody Igrzysk Olimpijskich, na które wymagana jest poczekalnia dla zawodników o wybornym komforcie, gdzie skocznia X posiada poczekalnię dla zawodników na poziomie niskim, kwota kary wyniesie w tym przypadku 250.000 euro (koszt budowy poczekalni o wybornym komforcie). Podobnie postępujemy w przypadku dalszych braków, zaś kwotę kary sumujemy.

W przypadku poszczególnych imprez, wysokość kary dodatkowej wynosi:

Igrzyska Olimpijskie - 500.000 euro
Mistrzostwa Świata - 300.000 euro
Mistrzostwa Świata w lotach - 200.000 euro
Igrzyska Olimpijskie młodzieży - 200.000 euro
Uniwersjada - 100.000 euro
Mistrzostwa Świata juniorów - 100.000 euro
---
Puchar Świata [m/k] - 100.000 euro
Letnia Grand Prix [m/k] - 50.000 euro
FIS Ski Continental Cup [m/k] - 50.000 euro
FIS Cup - 30.000 euro
FIS Summer Cup [m/k] – 30.000 euro
FIS Cup U15 - 20.000 euro
COC Kobiet U15 - 20.000 euro
FIS Skoda Auto Cup - 20.000 euro

Litera „m” w kwadratowym nawiasie oznacza mężczyzn, natomiast litera „k” oznacza kobiety.

§ 2 – Kwota kary jest pobierana z konta reprezentacji w okresie budżetowego rozliczenia międzysezonowego.

Art. 45 - Przyjmuje się, że organizator powinien w pierwszym dniu sezonu, w którym ma organizować dane zawody, spełniać minimalne warunki. Niespełnienie warunków jest podstawą do wymierzenia kary przewidzianej w art. 44.

Art. 46 - Opóźnieniem organizatora turnieju, karanym na podstawie art. 44, nie jest zwłoka władz administracyjnych w przedmiocie publikacji aktualnych parametrów skoczni. Jeżeli organizator turnieju wykaże, że jego skocznia spełnia wymagania na określone zawody, nie podlega karze przewidzianej w art. 44.

Art. 47 – Karze nie podlega również organizator, o którym mowa w art. 26.

Art. 48 - Karą obwarowane jest również nieposiadanie aktualnej homologacji oraz organizacja zawodów na zamkniętej skoczni. Wysokość kary za te braki są takie same jak aktualne stawki inspekcji homologacyjnej oraz koszty otwarcia skoczni.

Art. 49 § 1 - Organizatorowi, który nie spełnia warunków minimalnych, co do zasady, odbiera się organizację turnieju i przekazuje ją kolejnemu według liczby uzyskanych w wyborach głosów kandydatowi do organizacji danego turnieju w pierwszym dniu sezonu jego rozegrania, jeżeli ten spełnia wymagania minimalne.

§ 2 - Procedurę przewidzianą w § 1 stosuje się aż do skutku wśród pierwotnych kandydatów do organizacji danego turnieju.

Wyjątek
§ 3 - Jeżeli żaden z kandydatów nie spełnia wymogów minimalnych, Administrator zezwala na przeprowadzenie turnieju na skoczni według kolejności, o której mowa w § 1, która wymagań minimalnych nie spełnia. Administrator może również w takim przypadku pozostawić organizację pierwotnemu podmiotowi uprawnionemu do organizacji.

Fizyczna niemożliwość rozegrania turnieju
§ 4 - Jeżeli nie jest możliwe, ze względu na brak skoczni, zastosowanie § 3, Administrator zarządza konkurs, po czym sam wybiera kandydaturę spełniającą wymagania minimalne według metody "kto pierwszy, ten lepszy".

Art. 50 – Prawo administratorskiego uchylena homologacji uregulowane w aktualnym wydaniu Kodeksu Budowlanego SJM stosuje się odpowiednio do przepisów z art. 44-49.

Zrzeczenie się organizacji
Art. 51 § 1 - Nie później niż na sezon przed rozegraniem turnieju, organizator może zrzec się jego organizacji.

§ 2 - W przypadku zrzeczenia, o którym mowa w § 1, w celu wybrania nowego organizatora stosuje się odpowiednio art. 49.


Kodeks Budowlany

ponadto istotne są:

Cytat:
Art. 19. § 1 - Administrator z własnej inicjatywy lub na wniosek trenera może udzielić ekstraordynaryjnej zgody na organizowanie turnieju przez skocznię niespełniającą wymagań określonych w ustawie, jeżeli wymagają tego uzasadnione potrzeby.
§ 2 - Udzielenie takiej zgody uwarunkowane jest posiadaniem przez daną skocznię homologacji. Nie można udzielić zgody skoczni, która nie posiada jakiejkolwiek homologacji.

Zalegalizowany delikt administracyjny
Art. 20. - Przyznanie zgody na organizację turnieju w trybie nadzwyczajnym, tj. z pominięciem obowiązku posiadania homologacji na wymaganym poziomie jest deliktem administracyjnym, który wiąże się z odebraniem organizatorowi 50% wpływu z organizacji konkursu.


oraz z Kodeksu Finansowego

Cytat:
Zwiększony pobór nadwyżki budżetowej
Art. 14. § 1 - Jeżeli reprezentacja organizuje imprezę okolicznościową, ma prawo jednorazowo, w okresie liczonym od momentu wyboru na gospodarza do momentu określonego w § 2, może pobrać zwiększoną nadwyżkę budżetową.
§ 2 - Decyzja taka musi być zasygnalizowana pisemnie w odpowiednim temacie najpóźniej w ostatnim dniu sezonu, który jest bezpośrednio przed sezonem, w którym dana impreza ma się odbyć.
§ 3 - Reprezentacja ma prawo skorzystać w jednym sezonie wyłącznie z jednej powiększonej nadwyżki, jeżeli ma prawo do organizacji większej liczby turniejów. W takim przypadku trener reprezentacji zaznacza, na poczet której imprezy powiększoną nadwyżkę pobiera.

Art. 15. - Wysokość pobieranego procentu uzyskanej nadwyżki w przypadku sytuacji opisanej w art. 14.:

Igrzyska Olimpijskie - 80%
Mistrzostwa Świata - 70%
Mistrzostwa Świata w lotach - 50%
Igrzyska Olimpijskie młodzieży - 50%
Mistrzostwa Świata juniorów – 40%
Uniwersjada - 40%


Cytat:

Dział IV - Opłaty za nabycie organizacji zawodów

Art. 70. - Podmiot uprawniony do ustalenia kalendarzy i organizacji zawodów ma prawo zastrzec wadium wobec potencjalnych uczestników i zainteresowanych pod rygorem odrzucenia ich oferty w przypadku niewpłacenia kwoty określonej.

Art. 71. § 1 - Wadium jest określoną sumą pieniędzy składaną w poczet zabezpieczenia dotrzymania warunków danej umowy.
§ 2 - Wadium oblicza się na podstawie niniejszego wzoru:

Wadium= podstawa wadium / dzielnik

Podstawa wadium: 300.000 euro
Dzielnik: klasa turnieju, wyznaczana na podstawie regulacji aktualnego wydania Kodeksu Turniejów SJM.

Art. 72. - W przypadku niewybrania przez podmiot organizujący danej oferty, wadium podlega zwrotowi.

Art. 73. - W przypadku wybrania przez podmiot organizujący danej oferty, wadium jest zwracane dopiero po zakończeniu turnieju.

Art. 74. - Wadium nie jest zwracane organizatorowi, jeżeli organizator dopuścił się uchybień w organizacji. Wadium wtedy wpływa na wysokość kar finansowych związanych z brakami w organizacji w ten sposób, iż jego wysokość jest odliczana od standardowej kary finansowej.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 17:16, 15 Lis 2018
Baroner
Super V.I.P. Manager
Super V.I.P. Manager

 
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 3616
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 23 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Bytom / Monte Carlo
Płeć: Waćpanicz


Nazwę reprezentacji kandydata: Monako
Zgłoszone skocznie: Monégasque Ski Jumping Complex HS133 & HS92


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 17:22, 28 Lis 2018
Dovahkiin
Super Moderator
Super Moderator

 
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 4090
Przeczytał: 154 tematy

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Jurajskie obrzeża / Stepy Kazachstanu
Płeć: Waćpanicz


Kazachstan
Kompleks Ałmaty Gorney Gigant HS 105 i HS 140


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Mistrzostwa Świata 2035 - zgłoszenia kandydatur
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Biuro I: Sekcja organizacji turniejów / Archiwum X
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin