| Kodeks Szpitalny SJM z dn. 29.11.2017 r. | |
Wysłany: Śro 13:44, 29 Lis 2017 |
|
|
Yoyogi |
Pontifex Maximus SJM |
|
|
Dołączył: 10 Sty 2009 |
Posty: 12524 |
Przeczytał: 60 tematów
Pomógł: 93 razy Ostrzeżeń: 0/10
|
Skąd: Niagara Falls, Ontario Płeć: Waćpanicz |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kodeks Szpitalny SJM z dn. 29.11.2017 r.
tekst jednolity, poprawiony językowo w dniu 09.04.2022 r.
Dział I – Przepisy ogólne
Zakres regulacji
Art. 1. - Kodeks niniejszy reguluje sytuacje związane z materią kontuzji zawodników oraz zawodniczek, którzy są uczestnikami zawodów turniejów oficjalnych rozgrywanych w grze.
Dział II – Kontuzja
Definicja kontuzji, skutki kontuzji
Art. 2. § 1 - Kontuzja to stan, w którym znajduje się w określonym momencie czasu zawodnik lub zawodniczka, uniemożliwiający uczestnictwo w zawodach lub obozie.
§ 2 – Zawodnik i zawodniczka, mający kontuzję, nie mogą uczestniczyć w zawodach oraz obozach treningowych na czas trwania kontuzji.
§ 3 – Stan kontuzji powoduje utratę punktów umiejętności oraz punktów formy w rozmiarze określonym przez niniejszy Kodeks.
Powstanie stanu kontuzji
Art. 3. § 1 - Stan kontuzji może powstać wyłącznie w przypadku upadku zawodnika lub zawodniczki w trakcie zawodów i po otrzymaniu odpowiedniego rezultatu w procedurze ustalania stanu kontuzji.
§ 2 - Datę powstania stanu kontuzji lub mikrokontuzji stanowi data konkursu, wskazana w kalendarzu turnieju obejmującym zawody uprawniające do przeprowadzenia procedury ustalania stanu kontuzji, według której procedury uczestnik doznał stanu kontuzji lub mikrokontuzji.
Ustanie stanu kontuzji
Art. 4. – Stan kontuzji ustaje w chwili upływu ostatniego dnia jej okresu.
Dział III - Procedura ustalania stanu kontuzji
Chwila inicjacji procedury
Art. 5. § 1 - Zawodnik lub zawodniczka z chwilą upadku podlega procedurze losowania kontuzji. Procedura jest stosowana w przypadku gdy zawodnik/zawodniczka upadnie w:
- kwalifikacjach indywidualnych (dla niezakwalifikowanych do pierwszej serii),
- kwalifikacjach drużynowych (dla wszystkich),
- pierwszej serii konkursu indywidualnego i drużynowego (dla niezakwalifikowanych do drugiej serii)
- drugiej serii konkursu indywidualnego i drużynowego (dla wszystkich uczestniczących w tych seriach).
Niezwłoczność losowania
§ 2 - Losowanie odbywa się niezwłocznie po zawodach, w których uczestnik upadł.
Zwłoka w losowaniu kontuzji
§ 3 - Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn losowanie kontuzji nie odbyło się w przeciągu 72 godzin od rozegrania konkursu, przyjmuje się, że osoba, która podlega według prawa procedurze losowania, o której mowa w niniejszym akcie prawnym, nie doznała kontuzji. W tym przypadku procedury z art. 6 nie stosuje się.
Zwłoka w symulacji; wyłączenie procedury losowania
§ 4 - Procedury ustalania stanu kontuzji nie stosuje się do zawodów, które nie zostały rozegrane w terminie określonym w art. 20 i 21 Kodeksu Turniejów z dn. 01.03.2017 r. i zgodnie z tymi przepisami te zawody zostały przełożone na koniec sezonu.
"Potłuczenie", mikrokontuzja
Art. 6. § 1 - Jeżeli w wyniku losowania okazało się, iż zawodnik lub zawodniczka nie doznała kontuzji, przeprowadza się dodatkowe losowanie w celu rozstrzygnięcia powstania stanu tzw. mikrokontuzji i jej długości.
§ 2 - Jeżeli w dodatkowym losowaniu, o którym mowa w § 1, wypadnie liczba oczek 1, 2 lub 3, uznaje się, iż uczestnik nie doznał tzw. mikrokontuzji.
§ 3 - W przypadku otrzymania w dodatkowym losowaniu liczby oczek wynoszącej 4, 5 lub 6, uznaje się, iż uczestnik doznał tzw. mikrokontuzję i postanawia się w przedmiocie jej długości, iż w przypadku otrzymania:
- 4 oczek, stan mikro-kontuzji trwa 3 dni;
- 5 oczek, stan mikro-kontuzji trwa 4 dni;
- 6 oczek, stan mikro-kontuzji trwa 5 dni.
§ 4 - W przypadku mikrokontuzji, stosuje się odpowiednio przepisy opisane dla stanu kontuzji.
§ 5 - Lekarz oraz centrum medyczne nie wpływają już na powstały stan mikrokontuzji.
Art. 7. § 1 - Podmiotami upoważnionymi do przeprowadzenia procedury losowania kontuzji są: Symulator zawodów, o których mowa w art. 5 i Wielki Szpitalny, przy czym co do zasady pierwszeństwo w losowaniu ma ten pierwszy.
§ 2 - Prawo do przeprowadzenia procedury losowania kontuzji ma również Administrator, jeżeli stwierdzi, że Wielki Szpitalny jest przejściowo lub trwale niezdolny do pełnienia swoich obowiązków.
§ 3 - Administrator w okresie aż do wyznaczenia nowego Wielkiego Szpitalnego lub do przeminięcia stanu jego niezdolności wykonuje jego funkcje przewidziane w niniejszym akcie prawnym.
Art. 8. § 1 - Wielki Szpitalny przeprowadza procedurę, jeżeli Symulator zawodów o których mowa w art. 5 w przeciągu 3 godzin od opublikowania wyników tego nie uczyni, jednak nie później niż w terminie określonym w art. 5 § 3.
§ 2 - Jeżeli zarówno symulator zawodów, jak i Wielki Szpitalny, niezależnie od przyczyn, nie przeprowadzili procedury losowania kontuzji, procedurę tę wykonuje Administrator, jednak nie później niż w terminie określonym w art. 5 § 3.
Art. 9. - Podmiot przeprowadzający procedurę losowania kontuzji jest zobowiązany przedstawić jej wyniki zarówno w temacie zawodów, jak i w rejestrze kontuzji, jeżeli okazało się, że uczestnik zawodów jest kontuzjowany.
Zasada informacji
Art. 10. - Podmiot przeprowadzający procedurę jest zobowiązany również poinformować menedżera zawodnika lub zawodniczki kontuzjowanej o doznanym urazie.
Wzór losowania
Art. 11. - Szczegółowe dyrektywy postępowania są następujące:
Przeprowadzający procedurę rzuca kostką do gry. Liczbę wyrzuconych oczek mnoży przez 4, po czym od otrzymanego wyniku odejmuje poziom umiejętności lekarza reprezentacji zawodnika oraz poziomu infrastruktury szpitalnej reprezentacji uczestnika, który upadł.
Wzór
(liczba otrzymanych oczek * 4) - (poziom umiejętności lekarza reprezentacji) – (poziom infrastruktury szpitalnej reprezentacji) = długość kontuzji
Przykład:
Ilość wyrzuconych oczek: 6
Lekarz: 15
Infrastruktura: 1
(6 * 4) – 15 - 1 = 8 tygodni
___
Liczba odejmowanych umiejętności i formy w zależności od długości kontuzji:
3 dni (mikro-kontuzja) 0/1
4 dni (mikro-kontuzja) 1/1
5 dni (mikro-kontuzja) 1/2
1 tydzień 1/3
2 tydzień 2/5
3 tydzień 3/7
4 tydzień 4/9
5 tydzień 5/11
6 tydzień 6/13
7 tydzień 7/15
8 tydzień 8/17
9 tydzień 9/19
10 tydzień 10/21
11 tydzień 11/23
12 tydzień 12/25
13 tydzień 13/27
14 tydzień 14/29
15 tydzień 15/31
16 tydzień 16/33
17 tydzień 17/35
18 tydzień 18/37
19 tydzień 19/39
20 tydzień 20/41
21 tydzień 21/43
22 tydzień 22/45
23 tydzień 23/47
24 tydzień 24/49
Maksymalna długość kontuzji wynosi 24 tygodnie.
Aktualizacja w profilu kadry
Art. 12. - Symulujący (jeżeli posiada taką możliwość), Wielki Szpitalny lub Administrator zobowiązani są niezwłocznie zaktualizować poziom umiejętności i formy po powstaniu stanu kontuzji.
Dział IV - Obozy rehabilitacyjne
Art. 13. - Zawodnik lub zawodniczka po ustaniu stanu kontuzji może odbyć, w celu odzyskania części utraconych umiejętności oraz formy, obóz rehabilitacyjny.
Art. 14. - Obóz rehabilitacyjny trwa zawsze przez 7 dni.
Art. 15. - W zakresie obozu rehabilitacyjnego stosuje się odpowiednio każdoczesną procedurę dotyczącą obozów szkoleniowych, z uwzględnieniem specyfiki obozów rehabilitacyjnych oraz z zastrzeżeniem przepisów niniejszego działu.
Art. 16. - Do obozów rehabilitacyjnych nie stosuje się tzw. "kwoty nadprogramowej za przekroczenie limitu podstawowego" w wysokości 200.000 euro.
Dział V – Rejestr kontuzji
Ustanowienie rejestru kontuzji
Art. 17. - Dla prawidłowego realizowania niniejszej procedury wprowadza się rejestr kontuzji, w którym to rejestrze spisywane są wszystkie kontuzje odniesione w danym sezonie.
Art. 18. – Rejestr jest prowadzony i kontrolowany przez Wielkiego Szpitalnego, zaś nadzór nad nim sprawuje Administrator.
Art. 19. – Wpisów do rejestru mogą dokonywać oprócz Wielkiego Szpitalnego: Symulator zawodów, o którym mowa w art. 5 i 7 niniejszego Kodeksu oraz Administrator.
Art. 20. - Wielki Szpitalny jest zobowiązany utrzymać informacje o wszystkich kontuzjach w rejestrze kontuzji aż do momentu zakończenia tworzenia profili reprezentacji w nowym sezonie.
Art. 21. – Wielki Szpitalny tworzy listę zawodników i zawodniczek, których długość kontuzji wyniosła minimum 12 tygodni, celem wykorzystania jej w procedurze losowania zdarzenia końca kariery, o którym mowa w ustawie o zawodnikach i zawodniczkach w jej aktualnym wydaniu.
Dział VI - przepisy końcowe
Klauzula obrogacyjna
Art. 22. - Z chwilą wejścia w życie niniejszego Kodeksu traci swą moc obowiązującą Kodeks Szpitalny SJM z dn. 01.03.2017 r.
Chwila wejścia w życie
Art. 23. - Kodeks niniejszy wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. |
|
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Sob 18:13, 09 Kwi 2022, w całości zmieniany 14 razy
|
|
|
|
|
|
|
|