Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Hasiok, czyli po ślunsku kosz » Kodeks Turniejów SJM z dn. 09.11.2016 r.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Kodeks Turniejów SJM z dn. 09.11.2016 r.
PostWysłany: Śro 12:03, 09 Lis 2016
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12524
Przeczytał: 60 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Kodeks Turniejów SJM z dn. 09.11.2016 r.

CZĘŚĆ OGÓLNA

Art. 1 - Kodeks niniejszy reguluje zasady rozgrywania turniejów i konkursów obrębie gry.

Art. 2 - W grze wyróżnia się:
- turnieje stałe: Puchar Świata Mężczyzn, Puchar Świata Kobiet, Letnia Grand Prix Mężczyzn, Letnia Grand Prix Kobiet, Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Świata w lotach
- turnieje niestałe: Puchar Kontynentalny, FIS Cup, FIS Summer Cup, FIS Cup U15, FIS Skoda Auto Cup, Uniwersjada, Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży i Mistrzostwa Świata juniorów
- turnieje cykliczne i niecykliczne: Konkurs Urodzinowy SJM, mistrzostwa krajowe oraz konkursy nieoficjalne organizowane przez graczy
oraz
- turnieje oficjalne: Puchar Świata Mężczyzn, Puchar Świata Kobiet, Letnia Grand Prix Mężczyzn, Letnia Grand Prix Kobiet, Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Świata w lotach, Puchar Kontynentalny, FIS Cup, FIS Summer Cup, FIS Cup U15, FIS Skoda Auto Cup, Uniwersjada, Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży i Mistrzostwa Świata juniorów
- turnieje nieoficjalne: Konkurs Urodzinowy SJM, mistrzostwa krajowe oraz konkursy nieoficjalne organizowane przez graczy.

Art. 2a - Każdy turniej w grze posiada określoną rangę, która to określa jego ważność w obrębie gry. Rangi są następujące:

Ranga I - Igrzyska Olimpijskie
Ranga II - Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata w lotach
Ranga III - Igrzyska Olimpijskie młodzieży, Puchar Świata mężczyzn, Puchar Świata kobiet
Ranga IV - Letnia Grand Prix mężczyzn, Letnia Grand Prix kobiet, FIS Ski Continental Cup, FIS Ladies Cup, Uniwersjada, Mistrzostwa Świata juniorów
Ranga V - FIS Cup, FIS Summer Cup
Ranga VI - FIS Cup U15, COC Kobiet U15
Ranga VII - FIS Skoda Auto Cup
Ranga VIII - zawody nieoficjalne

Art. 3 - Turnieje niestałe oraz turnieje cykliczne i niecykliczne mogą zostać nierozegrane w sezonie na mocy dekretu Administratora z uzasadnionej przyczyny.

Art. 4 - Turnieje odbywają się co sezon, chyba że co innego wynika z ich tradycji, specyfiki, określonych zasad.

Art. 5 - Szczegółowe zasady turniejów, czyli: czas i okres rozgrywania, ograniczenia wiekowe uczestniczących zawodników i zawodniczek, kwoty startowe, punktacja, wynagrodzenia i koszty przewidują szczegółowe akty regulujące, które uchwala Administrator.

CZĘŚĆ SZCZEGÓŁOWA

DZIAŁ I - Kalendarze

Art. 6 - Turnieje stałe oraz niestałe, poza określonymi wyjątkami, muszą liczyć minimum 6 zawodów, aby doszły do skutku.

Art. 7 - Turnieje stałe oraz niestałe, poza określonymi wyjątkami, nie mogą liczyć więcej niż 30 zawodów. Zawody dla juniorów i juniorek, czyli FIS Cup, FIS Cup U15 oraz COC Kobiet U15 nie mogą liczyć więcej niż 20 zawodów.

Art. 8 - Liczba zawodów drużynowych powinna wynosić nie mniej niż 1/8 wszystkich zawodów w kalendarzu turnieju, jednak nie więcej niż 1/2.

Art. 9 - Wyjątkami wspomnianymi w art. 6 i art. 7 są Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata w lotach, Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, Uniwersjada oraz Mistrzostwa Świata juniorów. Liczbę i rodzaj zawodów na tych turniejach określają szczegółowe akty regulujące ustanawiane przez Administratora.

Art. 10 - Turnieje dla juniorów odbywają się wyłącznie na skoczniach normalnych, nie przekraczających HS 109.

Terminy konkursów w kalendarzach
Art. 10a - Terminy rozegrania konkursów zawarte w kalendarzach poszczególnych zawodów mają charakter instrukcyjny. Oznacza to, że symulator może opublikować wyniki konkursów w dowolnym momencie, który znajduje się w okresie wyznaczonym datami w kalendarzu.

Art. 10b - Jeżeli zdarzy się, że termin zgłoszeń uczestników do konkursu kończy się przed terminem wyznaczonym w kalendarzu, symulator może również opublikować wyniki po zakończeniu zgłoszeń, a przed terminem wyznaczonym w kalendarzu.

Termin prekluzyjny, opóźnienia
Art. 10c - § 1 Jeżeli symulator nie opublikuje wyników w terminach o których mowa w art. 10a, może opublikować wyniki do 36 godzin po wyznaczonym w kalendarzu ostatnim dniu przeznaczonym na rozegranie konkursów wyłącznie za zgodą Administratora nie powodując tym samym opóźnień.

§ 2 - Jeżeli wyników nie opublikowano również po przedłużonym terminie, konkursy zaległe przekłada się na zakończenie sezonu. W zawodach przełożonych pozostają w mocy zgłoszenia dokonane do zawodów w pierwotnym terminie, przy czym do zawodów mogą dokonać rejestracji również nowe reprezentacje, zaś reprezentacje, które zgłoszenia już dokonały mogą dokonać zmiany w swoim formularzu rejestracyjnym.

§ 3 - W zawodach przełożonych obowiązuje kwota startowa pierwotna, czyli taka, która była wiążąca dla zawodów mających odbyć się w pierwszym terminie.

DZIAŁ II - Organizacja

Art. 11 - Organizatorzy turniejów są wybierani z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, przy czym organizator nie może być ustalony później niż sezon przed rozpoczęciem danego turnieju. Jeżeli sytuacja jest nadzwyczajna i organizator nie został wybrany w terminie, dopuszcza się wyjątek od tej zasady. W przypadku nadzwyczajnej sytuacji, wybór na organizatora turnieju nie może przynosić negatywnych konsekwencji dla wybranego.

Art. 12 - Wyjątkiem od zasady określonej w art. 11 jest wybór organizatorów turniejów odbywających się każdego sezonu, czyli: Pucharu Świata Mężczyzn, Pucharu Świata Kobiet, Letniej Grand Prix Mężczyzn, Letniej Grand Prix Kobiet, FIS Ski Continental Cup, FIS Summer Cup, FIS Ladies Cup, FIS Cup, FIS Cup U15 oraz COC Kobiet U15. Wybór organizatorów wymienionych enumeratywnie turniejów zwyczajowo dokonywany jest zawsze w sezonie poprzedzającym.

Art. 13 - Wybór organizatorów może nastąpić w drodze konkursu lub przez wybór Administratora bez przeprowadzania konkursu. Kryterium wyboru procedury zależy od decyzji Administratora. Decyzja musi opierać się na aktualnej sytuacji w grze, w szczególności na liczbie aktywnych graczy.

Art. 14 - Wybór organizatorów, niezależnie od wybranej procedury, nie może być sprzeczny z ustalonym tutejszym prawem oraz zasadami współżycia społecznego.

Art. 15 - Szczegółowe zasady konkursów na organizatora nakreśla dekretem Administrator.

Art. 16 - Państwo organizujące w sezonie turniej: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata w lotach, Mistrzostw Świata juniorów, Uniwersjady, Zimowych Igrzysk Olimpijskich młodzieży traci prawo organizowania zawodów w tymże sezonie w zawodach Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego, FIS Cup lub FIS Cup U15, zależnie od rodzaju turnieju, który organizuje na zasadzie:

Igrzyska Olimpijskie -> Puchar Świata
Mistrzostwa Świata -> Puchar Świata
Mistrzostwa Świata w lotach - Konkursy lotów w Pucharze Świata
Uniwersjada - Puchar kontynentalny
Mistrzostwa Świata juniorów - FIS Cup, FIS Cup U15
Zimowe Igrzyska Olimpijskie młodzieży - FIS Cup, FIS Cup U15

Art. 17 - Triumfator klasyfikacji generalnej zespołowej z ubiegłego sezonu ma prawo do zorganizowania dodatkowych 2 zawodów u siebie. Drużyny z miejsc 2 i 3 mają prawo do organizacji jednego dodatkowego konkursu. Przepis nie znajduje zastosowania, jeżeli zachodzi jakakolwiek kolizja z art. 16 niniejszej ustawy.

Art. 18 - Prawa ukształtowanego w art. 17 nie realizuje się, jeżeli stan obiektów nie pozwala na organizację zawodów danej rangi.

Szczegółowe regulacje dotyczące organizacji turniejów

Komitet organizacyjny
Art. 19 - Do organizacji turniejów reprezentacja zobowiązana jest powołać komitet organizacyjny, który odpowiada za wszystkie procedury związane z kandydaturą, a w przypadku wyboru, organizacją turnieju.

Szczegółowe warunki kandydatury
Art. 20 - Szczegółowe warunki jak przykładowo: liczba skoczni, ich rozmiar, liczba konkurencji do obsadzenia oraz warunki finansowe, które musi spełnić kandydatura, określane są przez formularz zgłoszeń kandydatur do organizacji danej imprezy.

Współorganizacja

Art. 21 - Turniej mogą organizować maksymalnie trzy państwa. Państwa te muszą posiadać wspólną granicę lądową lub morską, w której przypadku odległość między państwami nie przekracza 50 km w linii prostej. W kwestii państw całkowicie wyspiarskich, nie leżących na kontynencie (np. Wielka Brytania, Japonia) i semi-wyspiarskich, leżących częściwo na wyspie, częściowo na kontynencie (np. Makau) dozwolona jest granica morska z najbliższymi sąsiadami, odległość między nimi jednak nie może przekraczać 1000 km w linii prostej.

Ius Australis
Art. 22 - Przepis z art. 21 stosuje się odpowiednio do państw Australii i Oceanii ze względu na specyfikę ukształtowania geograficznego tego regionu świata.

Ius Sinis
Art. 23 - Wspólna granica lądowa nie dotyczy reprezentacji poszczególnych jednostek administracyjnych wobec innych jednostek administracyjnych posiadających reprezentację w ramach jednego państwa (np. Wielkie Chiny - Chińska Republika Ludowa, Republika Chińska, Hongkong, Makau, Tybet, Sinciang). Przepis odpowiednio stosuje się do reprezentacji narodowych, niebędących państwem (np. Szkocja, Śląsk).

Art. 24 - Wyjątki od zasady ukształtowanej w art. 21 mogą być tworzone w drodze ustawy lub dekretu Administratorskiego.

Art. 25 - Państwa współorganizujące muszą wyrazić zgodę na uczestnictwo w kandydowaniu oraz organizacji turnieju.

Organizacja zawodów przez reprezentacje niepaństwowe
Art. 25a - Reprezentacje wyłącznie narodowe oraz reprezentacje jednostek autonomicznych państw nie posiadają prawa do organizacji: Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Olimpijskich młodzieży, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata juniorów oraz Uniwersjady.

Art. 25b - Reprezentacje wyłącznie narodowe oraz reprezentacje jednostek autonomicznych mogą organizować pozostałe zawody, jeżeli państwo, którego są częścią, wyrazi zgodę na organizację oraz wydzierżawienie skoczni.

Art. 25c - Reprezentacja państwa, o którym mowa w art. 25b, posiada prawo do 50% zysku z organizacji zawodów.

Niespełnienie wymagań, delikt organizatorski
Art. 25d - Jeżeli reprezentacja nie spełni wymagań dotyczących minimalnego standardu obiektu na dane zawody, płaci karę.
Wysokość kary obliczana jest następująco:

Cytat:
podstawa + kara dodatkowa = kara łączna


podstawa (podstawę obliczamy porównując poziom elementów minimalnego standardu obiektu ze stanem aktualnym skoczni, np. jeżeli skocznia X organizuje zawody Igrzysk Olimpijskich, na które wymagana jest poczekalnia dla zawodników o wybornym komforcie, gdzie skocznia X posiada poczekalnię dla zawodników na poziomie niskim, kwota kary wyniesie w tym przypadku 250.000 euro (koszt budowy poczekalni o wybornym komforcie). Podobnie postępujemy w przypadku dalszych braków, zaś kwotę kary sumujemy.

W przypadku poszczególnych imprez, wysokość kary dodatkowej wynosi:

Igrzyska Olimpijskie - 500.000 euro
Mistrzostwa Świata - 300.000 euro
Mistrzostwa Świata w lotach - 200.000 euro
Igrzyska Olimpijskie młodzieży - 200.000 euro
Uniwersjada - 100.000 euro
Mistrzostwa Świata juniorów - 100.000 euro
---
Puchar Świata [m/k] - 100.000 euro
Letnia Grand Prix [m/k] - 50.000 euro
FIS Ski Continental Cup - 50.000 euro
FIS Ladies Cup - 50.000 euro
FIS Cup - 25.000 euro
FIS Cup U15 - 25.000 euro
COC Kobiet U15 - 25.000 euro
FIS Skoda Auto Cup - 25.000 euro

Art. 25e - Przyjmuje się, że organizator powinien w pierwszym dniu sezonu, w którym ma organizować dane zawody, spełniać minimalne warunki. Niespełnienie warunków jest podstawą do wymierzenia kary przewidzianej w art. 25d.

Art. 25f - Opóźnieniem organizatora turnieju, karanym na podstawie art. 25d, nie jest zwłoka władz administracyjnych w przedmiocie publikacji aktualnych parametrów skoczni. Jeżeli organizator turnieju wykaże, że jego skocznia spełnia wymagania na określone zawody, nie podlega karze przewidzianej w art. 25d.

Art. 25g - Karą obwarowane jest również nieposiadanie aktualnej homologacji oraz organizacja zawodów na zamkniętej skoczni. Wysokość kary za te braki są takie same jak aktualne stawki inspekcji homologacyjnej oraz koszty otwarcia skoczni.

Art. 25h - Organizatorowi, który nie spełnia warunków minimalnych, nie odbiera się organizacji zawodów.

Art. 25i - Przepisy z art. 13 oraz 14 Kodeksu Skoczni SJM z dn. 26.10.2015 r. stosuje się odpowiednio do przepisów z art. 25d-25h.

Art. 25j - Pieniądze uzyskane z kar ukonstytuowanych w przepisach 25d-25i przypadają budżetowi Unii SJM.

DZIAŁ III - Symulacja, symulator, sytuacje szczególne

ROZDZIAŁ I - Symulator, formularze rejestracyjne
Symulator

Desygnacja dekretalna
Art. 26 - Symulator danego turnieju jest wyznaczany dekretem przez Administratora na okres jednego sezonu. Okres ten może być jednak dłuższy, jeżeli sytuacja tego wymaga.

Desygnacja doraźna
Art. 27 - Jeżeli występują opóźnienia w symulacji lub Administrator nie może na czas mianować symulującego, dopuszcza się pominięcie procedury z art. 20, o ile symulator działa za zgodą Administratora lub też Administrator nie wyraził sprzeciwu (zgoda dorozumiana).

Formularz zgłoszeń do zawodów

Definicja legalna
Art. 28 - Formularz zgłoszeń to akt niezbędny do realizacji konkretnych zawodów, wyznaczonych uprzednio w kalendarzu, określający szczegółowe informacje dotyczące zrealizowania zawodów.

Wyłączność formularza
Art. 29 Zgłoszenie uczestników do turnieju może odbywać się wyłącznie poprzez ich zgłoszenie w drodze formularza zgłoszeń.

Zasady techniki publikacji
Art. 30 - Formularz zgłoszeń zawodników do zawodów musi zawierać następujące informacje:

- miejsce odbywania się zawodów
- data odbywania się zawodów
- rodzaj odbywanych zawodów (indywidualne, drużynowe, drużynowe mieszane)
- informacje o klauzuli wiekowej (wiek minimalny/wiek maksymalny/brak takiej klauzuli)
- informacje o wysokości kwoty startowej
- informacje o terminie zakończenia zgłoszeń

Podmiot zobowiązany
Art. 31 - Osobą zobowiązaną do publikacji formularza zgłoszeń zawodników do zawodów jest przydzielony symulujący tychże zawodów.

Domniemanie kompetencji Administratora
Art. 32 - Jeżeli dany turniej nie posiada przydzielonego symulatora, przyjmuje się, że osobą zobowiązaną do publikacji formularza i symulacji jest Administrator.

Podmioty uprawnione
Art. 33 - W sytuacjach nadzwyczajnych publikacji formularza zgłoszeń mogą dokonać oprócz desygnowanego symulującego: Administrator, Super Moderator lub Moderator.

Termin
Art. 34 - Osoba zobowiązana musi opublikować formularz zgłoszeń najpóźniej 72 godziny przed kalendarzowym rozpoczęciem zawodów.

Art. 35 - Zgłoszenia zawodników do zawodów muszą trwać minimum przez 48 godzin, jednak w sytuacji nadzwyczajnej okres ten może być skrócony do 24 godzin. Przez sytuację nadzwyczajną rozumie się brak możliwości przesymulowania zawodów, duże opóźnienia w dotychczasowych symulacjach lub inne zdarzenie powodujące poważne zachwianie rytmu i ciągłości gry.

Ius Estoniæ
Art. 36 - Jeżeli liczba uczestników z uwzględnieniem powyższych terminów nie przekroczy 15, obligatoryjnie przedłuża się okres zgłoszeń o kolejne 24 godziny. Takie przedłużenie dokonywane jest automatycznie i jednokrotnie. Jeżeli przedłużenie wpłynie na termin rozegrania konkursu, termin konkursu ulega przesunięciu o 24 godziny.

Niespełnienie procedury
Art. 37 - W przypadku niedopełnienia wymagań stawianych w art. 29, art. 30, art. 31, art. 32., art. 33, art. 34, art. 35, art. 36., art. 38., art. 39, art. 40 niniejszej ustawy osoba zobowiązana odpowiada dyscyplinarnie przed Sądem Administratorskim, zaś zawody przekładane są na koniec sezonu.

Art. 38 - Jeżeli zawody nie zostały rozegrane w terminie zgodnym z kalendarzem, przekłada się je na koniec sezonu. Zgłoszenia do zawodów odbywają się od nowa.

Art. 39 - Wyniki zawodów powinny przedstawiane być w formie tekstowej lub graficznej prosto z programu symulującego.

Art. 40 - Zawodnik lub zawodniczka z chwilą upadku, podlega procedurze losowania kontuzji. Procedura jest stosowana w przypadku gdy zawodnik/zawodniczka upadnie w:

- kwalifikacjach
- pierwszej serii konkursu
- drugiej serii konkursu

o ile któraś z nich jest dla niego ostatnią serią.

Losowanie odbywa się niezwłocznie po konkursie, w którym zawodnik upadł.

ROZDZIAŁ II - Szczegółowe regulacje konkursowe

Zawody indywidualne

Art. 40a - Na zawody indywidualne składają się: serie treningowe, kwalifikacje do konkursu, pierwsza seria konkursu oraz druga seria konkursu.

Art. 40b - Serie treningowe rozgrywane są fakultatywnie. Decyzja o ich rozegraniu należy do symulatora symulującego dane zawody.

Art. 40c - Kwalifikacje do konkursu indywidualnego odbywają się obligatoryjnie, jeżeli do zawodów zostało zgłoszonych więcej niż 50 osób. Jeżeli zgłoszonych osób było 50 lub mniej, decyzja o rozegraniu kwalifikacji należy do symulatora symulującego dane zawody.

Art. 40d - W pierwszej serii na skoczniach normalnych oraz dużych uczestniczą osoby, które zajęły miejsca 1-50 w kwalifikacjach. W przypadkach skoczni mamucich kwalifikację uzyskują osoby z miejsc 1-40.

Art. 40e - § 1 - W drugiej serii konkursu uczestniczą osoby, które zajęły miejsca 1-30 w pierwszej serii konkursu.

§ 2 - Kwalifikację do drugiej serii uzyskują również zawodnicy i zawodniczki, którzy zaliczając upadek osiągnęli 95% największej osiągniętej odległości w trakcie pierwszej serii konkursu.

Art. 40f - W zawodach Pucharu Świata mężczyzn i kobiet, Letniej Grand Prix mężczyzn i kobiet, FIS Ski Continental Cup, FIS Ski Ladies Cup, FIS Cup, FIS Cup U15, COC Kobiet U15, FIS Summer Cup, FIS Skoda Auto Cup stosuje się następującą punktację za zajęte miejsca w zawodach, jeżeli przepis szczegółowy nie stanowi inaczej:

1 miejsce - 100 punktów
2 miejsce - 80
3 miejsce - 60
4 miejsce - 50
5 miejsce - 45
6 miejsce - 40
7 miejsce - 36
8 miejsce - 32
9 miejsce - 29
10 miejsce - 26
11 miejsce - 24
12 miejsce - 22
13 miejsce - 20
14 miejsce - 18
15 miejsce - 16
16 miejsce - 15
17 miejsce - 14
18 miejsce - 13
19 miejsce - 12
20 miejsce - 11
21 miejsce - 10
22 miejsce - 9
23 miejsce - 8
24 miejsce - 7
25 miejsce - 6
26 miejsce - 5
27 miejsce - 4
28 miejsce - 3
29 miejsce - 2
30 miejsce - 1

Zawody drużynowe

Art. 40g - Na zawody drużynowe składają się: serie treningowe, kwalifikacje do konkursu, pierwsza seria konkursu oraz druga seria konkursu.

Art. 40h - Serie treningowe rozgrywane są fakultatywnie. Decyzja o ich rozegraniu należy do symulatora symulującego dane zawody.

Art. 40i - Kwalifikacje do konkursu drużynowego odbywają się obligatoryjnie, jeżeli do zawodów zostało zgłoszonych więcej niż 12 drużyn. Jeżeli zgłoszonych drużyn było 12 lub mniej, decyzja o rozegraniu kwalifikacji należy do symulatora symulującego dane zawody.

Art. 40j - W pierwszej serii konkursu drużynowego uczestniczą reprezentacje, które zajęły miejsca 1-12 w kwalifikacjach.

Art. 40k - W drugiej serii konkursu drużynowego uczestniczą reprezentacje, które zajęły miejsca 1-8 w pierwszej serii konkursu.

Art. 40l - W zawodach Pucharu Świata mężczyzn i kobiet, Letniej Grand Prix mężczyzn i kobiet, FIS Ski Continental Cup, FIS Ski Ladies Cup, FIS Cup, FIS Cup U15, COC Kobiet U15, FIS Summer Cup, FIS Skoda Auto Cup stosuje się następującą punktację za zajęte miejsca w zawodach, jeżeli przepis szczegółowy nie stanowi inaczej:

1 miejsce - 400 punktów
2 miejsce - 350
3 miejsce - 300
4 miejsce - 250
5 miejsce - 200
6 miejsce - 150
7 miejsce - 100
8 miejsce - 50

Zawody drużynowe mieszane

Art. 40ł - W zawodach drużynowych mieszanych występują dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni.

Art. 40m - Zawody drużynowe mieszane mogą odbywać się wyłącznie w ramach jednej kategorii wiekowej i jednej rangi zawodów na zasadzie:

a) Puchar Świata mężczyzn oraz Puchar Świata kobiet
b) Letnia Grand Prix mężczyzn oraz Letnia Grand Prix kobiet
c) FIS Ski Continental Cup oraz FIS Ski Ladies Cup
d) FIS Cup U15 oraz COC Kobiet U15

Art. 40n - Uregulowania wskazanego w art. 40m nie stosuje się dla: Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Olimpijskich młodzieży, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata w lotach, Mistrzostw Świata juniorów oraz Uniwersjady.

Norma prawna typu iuris cogentis dotycząca kolejności oddawania skoków
Art. 40ń - Kolejność oddawania prób w zawodach drużynowych mieszanych jest następująca:

1 skok - kobieta
2 skok - kobieta
3 skok - mężczyzna
4 skok - mężczyzna

Harmonizacja normy prawnej ius cogens z formularzem zgłoszeń do zawodów wysłanym przez menedżera
Art. 40o - Jeżeli w zgłoszeniu dokonanym przez menedżera kolejność oddawania skoków jest inna, symulator musi zastosować kolejność wskazaną w przepisie z art. 40ń z uwzględnieniem kolejności wyznaczonej przez trenera w formularzu, np.

Formularz wysłany przez menedżera:
1 skok - Halina Nowak
2 skok - Jan Nowak
3 skok - Janusz Nowak
4 skok - Grażyna Nowak

Harmonizacja formularza z normą ukształtowaną w art. 40n:

1 skok - Halina Nowak
2 skok - Grażyna Nowak
3 skok - Jan Nowak
4 skok - Janusz Nowak

Harmonizacja nie jest dokonywana w obrębie jednej płci, tj. jeżeli w zgłoszeniu pierwotnym Janusz Nowak został wymieniony przed Janem Nowakiem, tak też będzie skakał przed nim po dokonaniu harmonizacji według kryterium płci.

Art. 40p - W zawodach Pucharu Świata mężczyzn i kobiet, Letniej Grand Prix mężczyzn i kobiet, FIS Ski Continental Cup, FIS Ski Ladies Cup, FIS Cup U15, COC Kobiet U15 stosuje się następującą punktację za zajęte miejsca w zawodach, jeżeli przepis szczegółowy nie stanowi inaczej:

1 miejsce - 400 punktów
2 miejsce - 350
3 miejsce - 300
4 miejsce - 250
5 miejsce - 200
6 miejsce - 150
7 miejsce - 100
8 miejsce - 50

po czym dzieli się liczbę uzyskanych punktów przez dwa i dolicza następującą liczbę punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów cykli, które uczestniczyły w ramach zawodów drużynowych mieszanych:

1 miejsce - 200 punktów
2 miejsce - 175
3 miejsce - 150
4 miejsce - 125
5 miejsce - 100
6 miejsce - 75
7 miejsce - 50
8 miejsce - 25

Art. 40r - Przepisy z art. 40g-40k stosuje się odpowiednio do zawodów drużynowych mieszanych.

Klauzule uczestnictwa w zawodach

Katalog klauzul uczestnictwa we wszystkich zawodach oficjalnych oraz nieoficjalnych w grze, numerus clausus
Art. 41 - Klauzula to szczegółowy warunek dopuszczający uczestnictwo konkretnej osoby w zawodach ze względu na jej pewne posiadane cechy lub osiągnięcia. Klauzula taka może dotyczyć wyłącznie jej wieku, płci, poziomu umiejętności, narodowości lub posiadania odpowiednich minimalnych wyników. Inne klauzule są niedozwolone.

Art. 42 - Ustala się następujące klauzule uczestnictwa w oficjalnych turniejach przewidzianych niniejszą ustawą:

Puchar Świata mężczyzn - wyłącznie mężczyźni
Puchar Świata kobiet - wyłącznie kobiety

Letnia Grand Prix mężczyzn - wyłącznie mężczyźni
Letnia Grand Prix kobiet - wyłącznie kobiety

FIS Ski Continental Cup - wyłącznie mężczyźni
FIS Ski Ladies Cup - wyłącznie kobiety

FIS Cup - wyłącznie mężczyźni do lat 20 włącznie
FIS Cup U15 - wyłącznie mężczyźni do lat 15 włącznie

COC Kobiet U15 - wyłącznie kobiety do 15 lat włącznie
FIS Skoda Auto Cup - klauzula poziomu umiejętności, szczegółowo określona aktem szczegółowym regulującym imprezę

Igrzyska Olimpijskie - osiągnięcie minimum kwalifikacyjnego przewidzianego aktem szczegółowym regulującym imprezę
Mistrzostwa Świata - osiągnięcie minimum kwalifikacyjnego przewidzianego aktem szczegółowym regulującym imprezę

Mistrzostwa Świata w lotach - osoby od 16 roku życia włącznie, osiągnięcie minimum kwalifikacyjnego przewidzianego aktem szczegółowym regulującym imprezę
Uniwersjada - osoby od 18 do 25 roku życia włącznie

Igrzyska Olimpijskie młodzieży - osoby do 20 roku życia włącznie, osiągnięcie minimum kwalifikacyjnego przewidzianego aktem szczegółowym regulującym imprezę
Mistrzostwa Świata juniorów - osoby do 20 roku życia włącznie, osiągnięcie minimum kwalifikacyjnego przewidzianego aktem szczegółowym regulującym imprezę

Konkursy na skoczniach mamucich - wyłącznie kobiety i mężczyźni, którzy posiadają 16 i więcej lat

Art. 43 - Organizatorzy turniejów nieoficjalnych mogą ustalać dowolne klauzule z ich katalogu w art. 41.

DZIAŁ IV - Zawody

Art. 44 - § 1 Zawodnicy i zawodniczki mogą występować wyłącznie w jednych zawodach w danym dniu. Jeżeli zawodnik lub zawodniczka została zgłoszona do dwóch lub więcej zawodów w jednym dniu, nie występuje w tych pozostałych.

§ 2 - Zawody, do których zawodnik/zawodniczka zostali zgłoszeni w pierwszej kolejności są dla niech właściwe. Wszelkie inne zawody są rozumiane dla nich jako nadprogramowe.

§ 3 - Jeżeli zawodnicy i zawodniczki wystąpili w więcej niż jednych zawodach w danym dniu, to w zawodach nadprogramowych podlegają obligatoryjnej dyskwalifikacji.

§ 4 - Symulatorzy są zobowiązani kontrolować we własnym zakresie zgodność formularzy do zawodów, które symulują.

§ 5 - Symulator po wykryciu nieprawidłowości jest zobowiązany niezwłocznie poinformować innych symulatorów o treści tej nieprawidłowości.

Stan związania uczestnictwem w zawodach, ustalanie zawodów właściwych dla zawodników i zawodniczek

Zasada pierwszeństwa w terminie zgłoszenia, kryterium I stopnia
Art. 44a - § 1 Zawodnicy i zawodniczki w przypadku zgłoszenia do większej niż dopuszczalna liczby zawodów występują wyłącznie w tych zawodach, do których zostali zgłoszeni najwcześniej. Wiążąca jest dokładna data wystawienia przez kierującego reprezentacją wypełnionego formularza zgłoszeń.

Zasada pierwszeństwa w publikacji, kryterium II stopnia
§ 2 - Jeżeli zdarzy się, że formularze do dwóch lub więcej zawodów zostały wysłane dokładnie w tym samym czasie i na podstawie tego kryterium (kryterium I stopnia) nie da się ustalić zawodów uprawniających do startowania, wiążące jest kryterium pierwszej publikacji wyników konkurujących ze sobą zawodów. Jeżeli przykładowo zawodnik lub zawodniczka została zgłoszona do zawodów A i B odbywających się według kalendarza w tym samym czasie, zaś pierwsze wyniki zawodów B zostały opublikowane przez symulującego przed wynikami zawodów A, zawodami właściwymi dla zawodnika/zawodniczki będą zawody B.

Art. 45 - W przypadku gdy zawodnicy, zawodniczki uczestniczą w turnieju Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata w lotach, Uniwersjady lub Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży przebywają oni na niej do samego końca imprezy, nawet jeżeli swoje starty zakończą wcześniej. Zawodnicy/zawodniczki którzy nie przebrną fazy pre-kwalifikacyjnej są zwalniani do domu od razu i powyższy przepis ich nie obowiązuje.

Art. 46 - Liczenie terminu: Zawodnicy na konkurs wylatują dzień przed kwalifikacjami, np. kwalifikacje odbywają się 22 stycznia, zaś wylatują 21 stycznia. Od tego momentu są oni niedostępni na poczet innych zawodów. Zawodnicy z zawodów odlatują dzień po konkursie, tj. konkurs odbywa się 23 stycznia, zaś wylatują 24 stycznia, zatem są dostępni ponownie od 25 stycznia.

DZIAŁ V - Prawo zaskarżenia symulacji

Art. 47 - Każdemu graczowi przysługuje w terminie do 24 godzin od opublikowania wyników zawodów prawo zaskarżenia symulacji, jeżeli zachodzą przesłanki nieprawidłowego jej przeprowadzenia przez symulatora.

Forma skargi
Art. 47a - Gracz może zgłosić skargę na nieprawidłową symulację w temacie, w którym opublikowano wyniki konkursu.

Treść skargi
Art. 47b - Skarga powinna zawierać wskazanie uchybienia w przeprowadzonej symulacji.

Kwalifikacja skargi
Art. 47c - O tym, czy dany post w temacie zawierającym wyniki konkursu jest skargą, decyduje treść posta.

Gradacja błędów w symulacji
Art. 47d - Błędy w symulacji mogą być kardynalne oraz drobne.

Art. 47e - Wystąpienie błędu kardynalnego oznacza nakaz ponownej symulacji zawodów.

Katalog błędów

Błędy kardynalne
Art. 47f - Do błędów kardynalnych zalicza się:
- symulacja konkursu na skoczni w programie symulującym wybitnie nie odpowiadającym skoczni w rzeczywistości, na której mają odbyć się zawody, określenie wybitnie nieodpowiadającej skoczni w programie symulującym określa ustawa Kodeks Skoczni SJM w aktualnym wydaniu,
- nieuwzględnienie w symulacji więcej niż 3 prawidłowo zgłoszonych zawodników lub zawodniczek,
- symulacja konkursu przez osobę nieupoważnioną do symulacji danych zawodów na mocy ustawy, dekretu administratorskiego lub słownego mianowania przez administratora,
- poważne błędy w obsłudze konkursu, np. przypisanie większej liczbie zawodników/zawodników niż 2 błędów wyników (dotyczy systemu KO, w znacznej części obsługiwanego ręcznie i na tej podstawie błędnego ustalenia minimum 2 błędnych par),
- wystąpienie w konkursie więcej niż 3 zawodników lub zawodniczek, których udział był niemożliwy (np. z powodu kontuzji lub uczestnictwa w innych zawodach).

Błędy drobne
Art. 47g - Do błędów drobnych zalicza się:
- nieuwzględnienie w symulacji do 3 prawidłowo zgłoszonych zawodników lub zawodniczek,
- drobne błędy w obsłudze konkursu, np. wklejenie złych wyników kwalifikacji, przypisanie nie więcej niż 2 zawodnikom/zawodniczkom błędnych wyników (przy systemie KO, w znacznej części obsługiwanego ręcznie i na tej podstawie błędnego ustalenia jednej pary)
- wystąpienie w konkursie do 3 zawodników lub zawodniczek, których udział był niemożliwy (np. z powodu kontuzji lub uczestnictwa w innych zawodach).

Art. 47h - W przypadku błędu kardynalnego, symulujący jest zobowiązany do ponownej symulacji konkursu. W przypadku błędu drobnego, w zależności od jego natury, błąd koryguje się np. poprzez dosymulowanie brakujących zawodników/zawodniczek do konkursu.

Art. 48 - W przypadku wystąpienia błędu kardynalnego lub drobnego, symulujący jest zobowiązany do jego naprawy według zasad określonych w niniejszym Kodeksie lub jeżeli sposób naprawy nie został w nim określony, to po konsultacji z Administratorem. Jeżeli symulujący nie zastosuje się w terminie do 24 godzin od zgłoszenia skargi przysługuje wniosek do Administratora o ponowną symulację.

DZIAŁ Va - Ranking FIS

Art. 48a - Ranking FIS to zestawienie reprezentacji narodowych w skokach narciarskich zrzeszonych w ramach Unii SJM. Celem rankingu jest jak najwierniejsze odzwierciedlenie układu sił panujących w światowych skokach narciarskich. Zestawienie wiążące jest tworzone raz na zakończenie każdego sezonu.

Art. 48b - Do Rankingu FIS wliczane są wszystkie punkty zdobyte w turniejach określonych w art. 2a posiadające rangi od I do VII.

Art. 48c - Szczegółowe zasady przyznawania punktów do Rankingu FIS określa akt wykonawczy.

Art. 48d - Na końcowy wynik w Rankingu FIS składa się zestawienie wszystkich punktowanych wyników określonych wg przepisu 48b osiągniętych przez daną reprezentację w okresie ostatnich 3 sezonów, włącznie z sezonem aktualnym, na koniec którego publikowany będzie Ranking.

Art. 48e - Punkty uzyskane w sezonach pomiarowych określonych a w art. 48d dzielimy według zasady:

sezon teraźniejszy - liczba uzyskanych punktów wyłącznie w tym sezonie dzielona przez 1
sezon poprzedni - liczba uzyskanych punktów wyłącznie w poprzednim sezonie (nie w poprzednim rankingu FIS) dzielona przez 3
sezon najwcześniejszy - liczba uzyskanych punktów wyłącznie w sezonie najwcześniejszym, uwzględnianym w aktualnym Rankingu FIS dzielona przez 6

Art. 48f - Pozycja uzyskana w Rankingu FIS wpływa na liczbę posiadanych gwiazdek reprezentacji według zasady:

1 miejsce - 10 gwiazdek
2-3 miejsce - 9 gwiazdek
4-6 miejsce - 8 gwiazdek
7-12 miejsce - 7 gwiazdek
13-16 miejsce - 6 gwiazdek
17-21 miejsce - 5 gwiazdek
22-26 miejsce - 4 gwiazdki
27-32 miejsce - 3 gwiazdki
Pozostałe sklasyfikowane reprezentacje - 2 gwiazdki
Niesklasyfikowane reprezentacje - 1 gwiazdka

DZIAŁ VI - Przepisy końcowe

Art. 49 - Z dniem uchwalenia niniejszego Kodeksu traci swą moc obowiązującą Kodeks Turniejów SJM z dn. 24.10.2015 r. oraz Ustawa o formularzach zgłoszeń do zawodów z dn. 3.12.2015 r.

Art. 50 - Niniejszy Kodeks wchodzi w życie z dniem 09.11.2016 r.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Śro 1:54, 01 Mar 2017, w całości zmieniany 29 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 15:44, 16 Lis 2016
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12524
Przeczytał: 60 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Załącznik 1 do niniejszej ustawy

Art. 1 - Przewiduje się dodatkowe bonusy dla zawodników w trakcie symulacji zawodów za określone sytuacje.

Art. 2 - Wykaz bonusów jest następujący:


Art. 3 - Przyznawanie bonusów:

Lotnik - Bonus jest dodawany zawodnikom na konkursy w lotach narciarskich. Bonus obowiązuje dla zawodników posiadających profil lotnika, oznaczony ikonką:

Gospodarz - Bonus jest dodawany zawodnikom na konkursy "domowe".

Bonusy dla liderów (1, 2, 3 miejsce w kl. generalnej cyklu) - Bonusy są przyznawane dla pierwszej "3" w klasyfikacji generalnej danego cyklu.


Bonusy te, są przyznawane zawodnikom niezależnie od ich potencjału.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 15:49, 16 Lis 2016
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12524
Przeczytał: 60 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Załącznik 2 do niniejszej ustawy

Art. 1 - Załącznik dotyczy procedury wyłaniania kontuzji.

Art. 2 - Podmiotem upoważnionym do przeprowadzenia procedury są: Symulator lub Wielki Szpitalny, przy czym co do zasady pierwszeństwo w losowaniu ma ten pierwszy.

Art. 3 - Wielki Szpitalny przeprowadza procedurę, jeżeli Symulator w przeciągu 24 godzin od opublikowania wyników tego nie uczyni.

Art. 4 - Podmiot przeprowadzający procedurę jest zobowiązany przedstawić jej wyniki zarówno w temacie zawodów, jak i w temacie szpitalnym, jeżeli okazało się, że zawodnik jest kontuzjowany.

Art. 4a - Podmiot przeprowadzający procedurę jest zobowiązany również poinformować menedżera zawodnika lub zawodniczki kontuzjowanej o doznanym urazie.

Art. 5 - Szczegółowe dyrektywy postępowania są następujące:

Symulujący zawody rzuca kostką do gry. Liczbę wyrzuconych oczek mnoży przez 4, po czym od otrzymanego wyniku odejmuje poziom umiejętności fizjoterapeuty reprezentacji zawodnika, który upadł.

Wzór:

(liczba otrzymanych oczek * 4) - (poziom umiejętności fizjoterapeuty reprezentacji) = długość kontuzji

Przykład:

Ilość wyrzuconych oczek: 6
Fizjoterapeuta: 15

(6 * 4) - 15 = 9 tygodni

___
Liczba odejmowanych umiejętności i formy w zależności od długości kontuzji:

1 tydzień 1/3
2 tydzień 2/5
3 tydzień 3/7
4 tydzień 4/9
5 tydzień 5/11
6 tydzień 6/13
7 tydzień 7/15
8 tydzień 8/17
9 tydzień 9/19
10 tydzień 10/21
11 tydzień 11/23
12 tydzień 12/25
13 tydzień 13/27
14 tydzień 14/29
15 tydzień 15/31
16 tydzień 16/33
17 tydzień 17/35
18 tydzień 18/37
19 tydzień 19/39
20 tydzień 20/41
21 tydzień 21/43
22 tydzień 22/45
23 tydzień 23/47
24 tydzień 24/49

Maksymalna długość kontuzji wynosi 24 tygodnie.

Aktualizacja w profilu kadry
Art. 5a - Symulujący (jeżeli posiada taką możliwość) lub Wielki Szpitalny zobowiązani są niezwłocznie zaktualizować poziom umiejętności i formy po odbyciu kontuzji.
___
Rewitalizacja
Art. 6 - Zawodnik odzyskuje 50% straconych w wyniku kontuzji punktów umiejętności i formy w ostatnim dniu sezonu.

Przykład:
Zawodnik mający kontuzję 10 tygodniową traci 10 punktów umiejętności i 21 punktów formy. Przy zastosowaniu procedury rewitalizacyjnej zawodnik odzyskuje 5 punktów umiejętności oraz 11 punktów formy.

Art. 7 - (uchylony)

Wygaszanie kontuzji
Art. 8 - Wszystkie kontuzje niezależnie od ich długości trwają do zakończenia danego sezonu. Kontuzje, które przekraczałyby termin zakończenia danego sezonu są wygaszane w momencie nastania ostatniego dnia sezonu.

Rejestr kontuzji
Art. 9 - Dla prawidłowego realizowania niniejszej procedury wprowadza się rejestr kontuzji, w którym to rejestrze spisywane są wszystkie kontuzje odniesione w danym sezonie.

Art. 9a - Wielki Szpitalny jest zobowiązany utrzymać informacje o wszystkich kontuzjach w rejestrze kontuzji aż do momentu zakończenia tworzenia profili reprezentacji w nowym sezonie.

Zasada łagodzenia
Art. 10 - W przypadku otrzymania wyników niepełnych (art. 5) wynik zaokrąglamy do postaci korzystniejszej dla gracza.

Leczenie 'szmana'
Art. 11 - Szczegóły leczenia przebytej kontuzji, tj. warunki oraz koszty określa akt wykonawczy.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Nie 17:20, 08 Sty 2017, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 21:12, 25 Gru 2016
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12524
Przeczytał: 60 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Decyzja o uchyleniu

Art. 1 - Deroguję niniejszą regulację:

Cytat:
Szczęśliwy traf
Art. 7 - Odpuszcza się procedurę losowania długości kontuzji zawodnikowi, któremu w wyniku losowania wypadałaby pierwsza kontuzja w konkursie.

Drugiemu takiemu zawodnikowi kontuzja skracana jest o połowę długości wylosowanej.

Trzeciemu takiemu zawodnikowi kontuzja skracana jest o 1/4 długości wylosowanej.

W przypadku kolejnych w kolejce zawodników procedura przebiega jak dotychczas.


Art. 2 - Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 0:14, 03 Sty 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12524
Przeczytał: 60 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Zmiana brzmienia

Art. 1 - Załącznik nr 2 do niniejszego Kodeksu uległ zmianie. Następujące artykuły otrzymują następujące brzmienie:

Cytat:
Art. 2 - Podmiotem upoważnionym do przeprowadzenia procedury są: Symulator lub Wielki Szpitalny, przy czym co do zasady pierwszeństwo w losowaniu ma ten pierwszy.

Art. 3 - Wielki Szpitalny przeprowadza procedurę, jeżeli Symulator w przeciągu 24 godzin od opublikowania wyników tego nie uczyni.


Ponadto dodano art. 4a następującej treści:

Cytat:

Art. 4a - Podmiot przeprowadzający procedurę jest zobowiązany również poinformować menedżera zawodnika lub zawodniczki kontuzjowanej o doznanym urazie.


Art. 2 - Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 0:15, 03 Sty 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12524
Przeczytał: 60 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Nowelizacja ustawy

Art. 1 - Ustawa "Kodeks Turniejów SJM" została w dniu dzisiejszym znowelizowana. Zmiana dotyczy dodania następujących przepisów:

Cytat:
DZIAŁ V - Prawo zaskarżenia symulacji

Art. 47 - Graczowi przysługuje w terminie do 48 godzin od opublikowania wyników zawodów prawo zaskarżenia symulacji, jeżeli zachodzą przesłanki nieprawidłowego jej przeprowadzenia przez symulatora.

Forma skargi
Art. 47a - Gracz może zgłosić skargę na nieprawidłową symulację w temacie, w którym opublikowano wyniki konkursu.

Treść skargi
Art. 47b - Skarga powinna zawierać wskazanie uchybienia w przeprowadzonej symulacji.

Kwalifikacja skargi
Art. 47c - O tym, czy dany post w temacie zawierającym wyniki konkursu jest skargą, decyduje treść posta.

Gradacja błędów w symulacji
Art. 47d - Błędy w symulacji mogą być kardynalne oraz drobne.

Art. 47e - Wystąpienie błędu poważnego oznacza nakaz ponownej symulacji zawodów.

Katalog błędów

Błędy kardynalne
Art. 47f - Do błędów kardynalnych zalicza się:
- symulacja konkursu na skoczni w programie symulującym wybitnie nie odpowiadającym skoczni w rzeczywistości, na której mają odbyć się zawody, określenie wybitnie nieodpowiadającej skoczni w programie symulującym określa ustawa Kodeks Skoczni SJM w aktualnym wydaniu,
- nie uwzględnienie w symulacji więcej niż 3 prawidłowo zgłoszonych zawodników lub zawodniczek,
- symulacja konkursu przez osobę nieupoważnioną do symulacji danych zawodów na mocy ustawy, dekretu administratorskiego lub słownego mianownia przez administratora,
- poważne błędy w obsłudze konkursu, np. przypisanie większej liczbie zawodników/zawodników niż 2 błędów wyników (dotyczy systemu KO, w znacznej części obsługiwanego ręcznie i na tej podstawie błędnego ustalenia minimum 2 błędnych par).

Błędy drobne
Art. 47g - Do błędów drobnych zalicza się:
- nieuwzględnienie w symulacji do 3 prawidłowo zgłoszonych zawodników lub zawodniczek,
- drobne błędy w obsłudze konkursu, np. wklejenie złych wyników kwalifikacji, przypisanie nie więcej niż 2 zawodnikom/zawodniczkom błędnych wyników (przy systemie KO, w znacznej części obsługiwanego ręcznie i na tej podstawie błędnego ustalenia jednej pary).

Art. 47h - W przypadku błędu kardynalnego, symulujący jest zobowiązany do ponownej symulacji konkursu. W przypadku błędu drobnego, w zależności od jego natury, błąd koryguje się np. poprzez dosymulowanie brakujących zawodników/zawodniczek do konkursu.

Art. 48 - W przypadku wystąpienia błędu kardynalnego lub drobnego, symulujący jest zobowiązany do jego naprawy według zasad określonych w niniejszym Kodeksie. Jeżeli symulujący nie zastosuje się, w terminie do 48 godzin od zgłoszenia skargi przysługuje wniosek do Administratora o ponowną symulację.


Art. 2 - Nowelizacja ustawy wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 20:05, 16 Sty 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12524
Przeczytał: 60 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Nowelizacja ustawy

Art. 1
- Ustawa "Kodeks Turniejów SJM" została w dniu dzisiejszym znowelizowana. Zmiana dotyczy dodania następujących przepisów:

Cytat:
Terminy konkursów w kalendarzach
Art. 10a - Terminy rozegrania konkursów zawarte w kalendarzach poszczególnych zawodów mają charakter instrukcyjny. Oznacza to, że symulator może opublikować wyniki konkursów w dowolnym momencie, który znajduje się w okresie wyznaczonym datami w kalendarzu.

Art. 10b - Jeżeli zdarzy się, że termin zgłoszeń uczestników do konkursu kończy się przed terminem wyznaczonym w kalendarzu, symulator może również opublikować wyniki po zakończeniu zgłoszeń, a przed terminem wyznaczonym w kalendarzu.

Termin prekluzyjny, opóźnienia
Art. 10c - § 1 Jeżeli symulator nie opublikuje wyników w terminach o których mowa w art. 10a, może opublikować wyniki do 36 godzin po wyznaczonym w kalendarzu ostatnim dniu przeznaczonym na rozegranie konkursów wyłącznie za zgodą Administratora nie powodując tym samym opóźnień.

§ 2 - Jeżeli wyników nie opublikowano również po przedłużonym terminie, konkursy zaległe przekłada się na zakończenie sezonu. W zawodach przełożonych pozostają w mocy zgłoszenia dokonane do zawodów w pierwotnym terminie, przy czym do zawodów mogą dokonać rejestracji również nowe reprezentacje, zaś reprezentacje, które zgłoszenia już dokonały mogą dokonać zmiany w swoim formularzu rejestracyjnym.

§ 3 - W zawodach przełożonych obowiązuje kwota startowa pierwotna, czyli taka, która była wiążąca dla zawodów mających odbyć się w pierwszym terminie.

Art. 44 - § 1 Zawodnicy i zawodniczki mogą występować wyłącznie w jednych zawodach w danym dniu. Jeżeli zawodnik lub zawodniczka została zgłoszona do dwóch lub więcej zawodów w jednym dniu, nie występuje w tych pozostałych.

§ 2 - Zawody, do których zawodnik/zawodniczka zostali zgłoszeni w pierwszej kolejności są dla niech właściwe. Wszelkie inne zawody są rozumiane dla nich jako nadprogramowe.

§ 3 - Jeżeli zawodnicy i zawodniczki wystąpili w więcej niż jednych zawodach w danym dniu, to w zawodach nadliczbowych podlegają obligatoryjnej dyskwalifikacji.

§ 4 - Symulatorzy są zobowiązani kontrolować we własnym zakresie zgodność formularzy do zawodów, które symulują.

§ 5 - Symulator po wykryciu nieprawidłowości jest zobowiązany niezwłocznie poinformować innych symulatorów o treści tej nieprawidłowości.

Stan związania uczestnictwem w zawodach, ustalanie zawodów właściwych dla zawodników i zawodniczek

Zasada pierwszeństwa w terminie zgłoszenia, kryterium I stopnia
Art. 44a - § 1 Zawodnicy i zawodniczki w przypadku zgłoszenia do większej niż dopuszczalna liczby zawodów występują wyłącznie w tych zawodach, do których zostali zgłoszeni najwcześniej. Wiążąca jest dokładna data wystawienia przez kierującego reprezentacją wypełnionego formularza zgłoszeń.

Zasada pierwszeństwa w publikacji, kryterium II stopnia
§ 2 - Jeżeli zdarzy się, że formularze do dwóch lub więcej zawodów zostały wysłane dokładnie w tym samym czasie i na podstawie tego kryterium (kryterium I stopnia) nie da się ustalić zawodów uprawniających do startowania, wiążące jest kryterium pierwszej publikacji wyników konkurujących ze sobą zawodów. Jeżeli przykładowo zawodnik lub zawodniczka została zgłoszona do zawodów A i B odbywających się według kalendarza w tym samym czasie, zaś pierwsze wyniki zawodów B zostały opublikowane przez symulującego przed wynikami zawodów A, zawodami właściwymi dla zawodnika/zawodniczki będą zawody B.


Art. 2 - Zmiana wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Pon 20:06, 16 Sty 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Kodeks Turniejów SJM z dn. 09.11.2016 r.
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Hasiok, czyli po ślunsku kosz
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin