Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Biuro I: Sekcja organizacji turniejów / Archiwum X » FIS Team Tour 2028/2029 - zgłoszenia kandydatur
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
FIS Team Tour 2028/2029 - zgłoszenia kandydatur
PostWysłany: Nie 17:06, 13 Maj 2018
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12529
Przeczytał: 73 tematy

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Zgłaszanie oficjalnych kandydatur na organizatora FIS Team Tour 2028/2029.

Zgłoszenia trwają do 30.05.2018 r.

Zgłoszenie musi zawierać:

Nazwy reprezentacji kandydatów:
Zgłoszone skocznie: (według zasad określonych w Kodeksie Turniejów)


Kwota wpisowego (wadium): zwolnienie/brak

___
Przepisy prawne szczególnie wiążące w tej sprawie - PROSZĘ SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ

Cytat:
Rozdział III – FIS Team Tour

Podrozdział I – przepisy ogólne

Art. 273. – FIS Team Tour jest rozgrywany w ramach Pucharu Świata mężczyzn oraz Pucharu Świata kobiet.

Podrozdział II – Kalendarz i organizatorzy FIS Team Tour

Wybór organizatorów
Art. 274. - Wybór organizatorów FIS Team Tour odbywa się na zasadach ogólnych określonych w niniejszym Kodeksie.

Art. 275. - FIS Team Tour może być zorganizowany przez minimum dwie reprezentacje.

Art. 276. - FIS Team Tour liczyć może nie mniej niż 2 konkursy oraz nie więcej niż 6 konkursów.

Art. 277. - W ramach FIS Team Tour musi się odbyć minimum jeden konkurs drużynowy. Liczba konkursów nie powinna przekraczać połowy całkowitej liczby konkursów przewidzianych w ramach FIS Team Tour.

Art. 278. - Wybrani organizatorzy mogą sami zdecydować o kalendarzu FIS Team Tour, w szczególności o miejscach jego rozgrywania oraz o rodzajach rozgrywanych zawodów. Wybór taki musi odbyć się w granicach prawem przewidzianych.

Art. 279. - Każda reprezentacja organizatorska może zorganizować tyle konkursów, ile może ich zorganizować w ramach Pucharu Świata w danym sezonie według prawa. Rozszerzeń co do zasady nie przewiduje się. Rozszerzeniem szczególnym z mocy prawa jest sytuacja Niemiec oraz Austrii, z racji organizowania przez nich Turnieju Czterech Skoczni.

Podrozdział III – regulacje dotyczące zawodów

Art. 280. – Konkursy indywidualne odbywają się według systemu zwyczajnego, określonego w art. 71-75 niniejszego Kodeksu, z zastrzeżeniem przepisów podrozdziału niniejszego.

Art. 281. – Zawody drużynowe oraz ewentualne zawody drużynowe mieszane odbywają się na zasadach ogólnych, określonych w niniejszym Kodeksie, z zastrzeżeniem przepisów podrozdziału niniejszego.

Art. 282. – Na użytek FIS Team Tour prowadzona jest jego klasyfikacja drużynowa, do której wliczane są punkty uzyskane przez uczestników w konkursach indywidualnych oraz drużynowych odbywających się w jego ramach.

Art. 283. - Wyniki każdego konkursu FIS Team Tour są zaliczane do odpowiednich klasyfikacji Pucharu Świata, wskazanych w art. 241 na zasadach ogólnych.

Art. 284. – Na podstawie klasyfikacji drużynowej, o której mowa w art. 282., do klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata wliczana jest następująca liczba punktów za uzyskanie miejsca 1-12 w klasyfikacji drużynowej FIS Team Tour według następującej reguły:

1 miejsce – 500 punktów
2 miejsce – 400
3 miejsce – 300
4 miejsce – 250
5 miejsce – 200
6 miejsce – 150
7 miejsce – 100
8 miejsce – 50
9 miejsce – 40
10 miejsce – 30
11 miejsce – 20
12 miejsce – 10



Cytat:
Współorganizacja

Art. 40 - § 1 - Turniej oficjalny mogą organizować maksymalnie trzy państwa. Państwa te muszą posiadać wspólną granicę lądową lub morską. W przypadku granicy morskiej odległość między państwami nie może przekraczać 100 km w linii prostej.

§ 2 – Przepis z tego artykułu stosuje się wyłącznie do organizacji: Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Olimpijskich młodzieży, Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, Mistrzostw Świata juniorów, Uniwersjady oraz turniejów wewnętrznych, o których mowa w art. 6.

Ius Australis
Art. 41 - § 1 - Przepisu z art. 40 nie stosuje się do państw ze strefy Australii i Oceanii ze względu na specyfikę ukształtowania geograficznego tego regionu świata.

§ 2 – W przypadku państw ze strefy Australii i Oceanii dopuszcza się rozmiar granicy morskiej między współorganizatorami wynoszącej do 1000 km w linii prostej.

Ius Sinis
Art. 42 - Prawo wspólnej granicy lądowej nie dotyczy reprezentacji poszczególnych jednostek administracyjnych wobec innych jednostek administracyjnych posiadających reprezentację w ramach jednego państwa (np. tzw. Wielkie Chiny - Chińska Republika Ludowa, Republika Chińska, Hongkong, Makau, Tybet, Sinciang). Przepis odpowiednio stosuje się do reprezentacji narodowych, niebędących państwem (np. Szkocja, Śląsk).

Art. 43 - § 1 - Reprezentacje współorganizujące muszą wyrazić zgodę na uczestnictwo w kandydowaniu oraz organizacji turnieju.

§ 2 – Zgoda reprezentacji współorganizującej może być domniemana.

§ 3 – Reprezentacja udziela zgody domniemanej, o której mowa w paragrafie poprzedzającym, jeżeli nie sprzeciwi się w jakikolwiek widoczny sposób włączeniu jej do współorganizacji danego turnieju oficjalnego.

Niespełnienie wymagań, delikt organizatorski
Art. 44 § 1 - Jeżeli reprezentacja nie spełni wymagań dotyczących minimalnego standardu obiektu na dane zawody, płaci karę.
Wysokość kary obliczana jest następująco:

Cytat:
podstawa + kara dodatkowa = kara łączna


podstawa (podstawę obliczamy porównując poziom elementów minimalnego standardu obiektu ze stanem aktualnym skoczni, np. jeżeli skocznia X organizuje zawody Igrzysk Olimpijskich, na które wymagana jest poczekalnia dla zawodników o wybornym komforcie, gdzie skocznia X posiada poczekalnię dla zawodników na poziomie niskim, kwota kary wyniesie w tym przypadku 250.000 euro (koszt budowy poczekalni o wybornym komforcie). Podobnie postępujemy w przypadku dalszych braków, zaś kwotę kary sumujemy.

W przypadku poszczególnych imprez, wysokość kary dodatkowej wynosi:

Igrzyska Olimpijskie - 500.000 euro
Mistrzostwa Świata - 300.000 euro
Mistrzostwa Świata w lotach - 200.000 euro
Igrzyska Olimpijskie młodzieży - 200.000 euro
Uniwersjada - 100.000 euro
Mistrzostwa Świata juniorów - 100.000 euro
---
Puchar Świata [m/k] - 100.000 euro
Letnia Grand Prix [m/k] - 50.000 euro
FIS Ski Continental Cup [m/k] - 50.000 euro
FIS Cup - 30.000 euro
FIS Summer Cup [m/k] – 30.000 euro
FIS Cup U15 - 20.000 euro
COC Kobiet U15 - 20.000 euro
FIS Skoda Auto Cup - 20.000 euro

Litera „m” w kwadratowym nawiasie oznacza mężczyzn, natomiast litera „k” oznacza kobiety.

§ 2 – Kwota kary jest pobierana z konta reprezentacji w okresie budżetowego rozliczenia międzysezonowego.

Art. 45 - Przyjmuje się, że organizator powinien w pierwszym dniu sezonu, w którym ma organizować dane zawody, spełniać minimalne warunki. Niespełnienie warunków jest podstawą do wymierzenia kary przewidzianej w art. 44.

Art. 46 - Opóźnieniem organizatora turnieju, karanym na podstawie art. 44, nie jest zwłoka władz administracyjnych w przedmiocie publikacji aktualnych parametrów skoczni. Jeżeli organizator turnieju wykaże, że jego skocznia spełnia wymagania na określone zawody, nie podlega karze przewidzianej w art. 44.

Art. 47 – Karze nie podlega również organizator, o którym mowa w art. 26.

Art. 48 - Karą obwarowane jest również nieposiadanie aktualnej homologacji oraz organizacja zawodów na zamkniętej skoczni. Wysokość kary za te braki są takie same jak aktualne stawki inspekcji homologacyjnej oraz koszty otwarcia skoczni.

Art. 49 § 1 - Organizatorowi, który nie spełnia warunków minimalnych, co do zasady, odbiera się organizację turnieju i przekazuje ją kolejnemu według liczby uzyskanych w wyborach głosów kandydatowi do organizacji danego turnieju w pierwszym dniu sezonu jego rozegrania, jeżeli ten spełnia wymagania minimalne.

§ 2 - Procedurę przewidzianą w § 1 stosuje się aż do skutku wśród pierwotnych kandydatów do organizacji danego turnieju.

Wyjątek
§ 3 - Jeżeli żaden z kandydatów nie spełnia wymogów minimalnych, Administrator zezwala na przeprowadzenie turnieju na skoczni według kolejności, o której mowa w § 1, która wymagań minimalnych nie spełnia. Administrator może również w takim przypadku pozostawić organizację pierwotnemu podmiotowi uprawnionemu do organizacji.

Fizyczna niemożliwość rozegrania turnieju
§ 4 - Jeżeli nie jest możliwe, ze względu na brak skoczni, zastosowanie § 3, Administrator zarządza konkurs, po czym sam wybiera kandydaturę spełniającą wymagania minimalne według metody "kto pierwszy, ten lepszy".

Art. 50 – Prawo administratorskiego uchylena homologacji uregulowane w aktualnym wydaniu Kodeksu Budowlanego SJM stosuje się odpowiednio do przepisów z art. 44-49.

Zrzeczenie się organizacji
Art. 51 § 1 - Nie później niż na sezon przed rozegraniem turnieju, organizator może zrzec się jego organizacji.

§ 2 - W przypadku zrzeczenia, o którym mowa w § 1, w celu wybrania nowego organizatora stosuje się odpowiednio art. 49.


Kodeks Budowlany

Skocznia powinna posiadać w sezonie organizacji homologację kategorii World Cup Class, a jej parametry wg art. 17. Kodeksu Budowlanego to:

Cytat:
Miejsca dla kibiców: 5 000
Oświetlenie: 500 lx
Igelit:
Tablica wyników: elektroniczna
Kabina komentatorska: 4 poziom
Kabina sędziowska: jest
Poczekalnia dla zawodników: o dobrym komforcie
Siatka wiatrochronna: jest
Sztuczne naśnieżanie: jest



ponadto istotne są:

Cytat:
Art. 19. § 1 - Administrator z własnej inicjatywy lub na wniosek trenera może udzielić ekstraordynaryjnej zgody na organizowanie turnieju przez skocznię niespełniającą wymagań określonych w ustawie, jeżeli wymagają tego uzasadnione potrzeby.
§ 2 - Udzielenie takiej zgody uwarunkowane jest posiadaniem przez daną skocznię homologacji. Nie można udzielić zgody skoczni, która nie posiada jakiejkolwiek homologacji.

Zalegalizowany delikt administracyjny
Art. 20. - Przyznanie zgody na organizację turnieju w trybie nadzwyczajnym, tj. z pominięciem obowiązku posiadania homologacji na wymaganym poziomie jest deliktem administracyjnym, który wiąże się z odebraniem organizatorowi 50% wpływu z organizacji konkursu.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 15:05, 15 Maj 2018
Snajper
V.I.P. Manager
V.I.P. Manager

 
Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 723
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Ziemia
Płeć: Waćpanicz


Nazwy reprezentacji kandydatów: Rosja i Japonia
Zgłoszone skocznie: Hakuba HS 98, Hakuba HS 131, Chaykovskiy HS 105, Chaykovskiy HS 140
Kalendarz wstępny:
Hakuba HS 98
Hakuba HS 131 - TEAM
Hakuba HS 131
Chaykovskiy HS 105
Chaykovskiy HS 140 - TEAM
Chaykovskiy HS 140


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 19:01, 15 Maj 2018
Łukasz_Kruczek000
Super V.I.P. Manager
Super V.I.P. Manager

 
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 3890
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Częstochowa/Moskwa
Płeć: Waćpanicz


Nazwy reprezentacji kandydatów: Austria i Czechy
Zgłoszone skocznie: Liberec HS100 i HS134 oraz Wals-Siezenheim HS138 i Innsbruck HS130

Wstępny kalendarz:
Innsbruck HS130 - Ind
Wals-Siezneheim HS138 - Mix
Wals-Siezenheim HS138 - Ind
Liberec HS100 - Ind
Liberec HS134 - Team
Liberec HS134 - Ind FINAL


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
FIS Team Tour 2028/2029 - zgłoszenia kandydatur
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Biuro I: Sekcja organizacji turniejów / Archiwum X
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin