Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.1 (28.06.20)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.1 (28.06.20)
PostWysłany: Nie 9:55, 28 Cze 2020
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.1 (28.06.20)


Spis treści:
I - Relacja z konkursu MIX - IO Hakuba 2034

II - Relacja z zawodów FIS Cup i FIS Cup u15

III - "Liczby nie kłamią"

IV - "Kartka z Kalendarza"

V - TOP 10 SJM




I - Relacja z konkursu MIX - IO Hakuba 2034
Przygotował: Hublat

26 czerwca w piątek odbył się konkurs inaugurujący Igrzyska Olimpijskie 2034. Konkurs drużyn mieszanych został rozegrany na skoczni w japońskiej Hakubie o rozmiarze 98 metrów.

Przed konkursem panowała powszechna opinia, że walka o medale rozegra się między czterema reprezentacjami: Szwecją, Finlandią, Rosją i Słowacją. To te drużyny miały zawodników i zawodniczki o największych umiejętnościach. Przy odrobienie szczęścia do walki o medale mogli się włączyć także Monako i Kazachstan.

Po pierwszej serii niespodzianek nie było. Na prowadzeniu byli reprezentanci Trzech Koron, za nimi drużyna z Finladnii, a na trzecim miejscu Rosja. Na czwartym miejscu znajdowała się reprezentacja Monako. Rozczarowała drużyna Słowacji, która zajmowała piątą lokatę bez szans na medal. Na pierwszej serii swój udział zakończyły reprezentacje Norwegii, Polski, Włoch i Francji.

Ostatecznie Szwecja bez większych problemów utrzymała pierwsze miejsce z niemal 60 punktową przewagą i obroniła tytuł sprzed czterech lat z Liberca, kiedy to na normalnej skoczni w konkursie drużyn mieszanych pokonali Austrię i Rosję. Tak zwycięstwo swojej drużyny skomentował ich menadżer - Yoyogi:

"Jestem ukontentowany rezultatem, ponieważ licuje z moimi planami. Mam nadzieję, że kolejne konkursy również przebiegną pomyślnie i uda się zrealizować plan wygrania wszystkich konkursów na Igrzyskach. Miłego dnia wszystkim!"

Będąca trzecia na półmetku Rosja okazała się lepsza od Finladnii i ostatecznie to brązowi medaliści z Liberca zdobyli srebrny medal. Ich menadżer - Łukasz Kruczek, co prawda celuje w złoto, ale jest zadowolony z występu swoich podopiecznych:

"Uważam że można było walczyć o medal złoty, ale jednak no też chwile drżeliśmy o srebro, ostatecznie zdobyliśmy je i jesteśmy zadowoleni"

Z brązowym medalem konkurs zakończyła reprezentacja Finladii. Suomi nie zdołali utrzymać drugiego miejsca, ale mogą być zadowoleni z końcowego rezultatu.

Za podium uplasowała się drużyna Monako, nie zbliżyła się jednak do trzeciego miejsca. Za nimi, na piątym miejscu znaleźli się Słowacy, na szóstym drużyna Kazachstanu, na siódmym Austria, a czołową ósemkę zamknęła Japonia.

Konkurs inaugurujący Igrzyska Olimpijskie - Hakuba 2034 nie przyniósł więc żadnych niespodzianek. Medale zdobyli główni faworyci i na sensacje trzeba będzie poczekać do kolejnych konkursów.



II - Relacja z zawodów FIS Cup i FIS Cup u15
Przygotował: Adebade

Po tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów, zawodnicy i zawodniczki wrócili do rywalizacji w cyklach młodzieżowych. Ten weekend FIS Cup - u organizowany był w Menton, a FIS Cup – u u15 w rosyjskim Chaykovskiym.

Z nadziejami na triumfy jechali na zawody medaliści Mistrzostw Świata Juniorów, przede wszystkim Szwedzi: Lasse Arminius Skarsgard i jego brat Kenneth Vincent. Ich motywacja była o tyle większa, iż niebezpiecznie blisko czołówki Klasyfikacji Generalnej znalazł się Sauli Helsinki.

W pierwszym konkursie zwyciężył Lasse, który świetnym skokiem w drugiej serii wyprzedził lidera kadry Suomi. Na najniższym stopniu podium stanął zaś Andre-Pierre Vingqvist, ze stratą dziewięciu i jednej dziesiątej punktu do zwycięzcy.

W drugim konkursie drugi ze Skarsgardów – Kenneth dosłownie zdominował zawody i ostatecznie wyprzedził Lassego (który tym razem zajął drugą pozycję) siedmioma punktami. Podium uzupełnił Kolya Yelagin, a Helsinki był dopiero dziewiąty.

W Chaykovskiym zwyciężył zaś reprezentant gospodarzy Saveliy Kolosov, na drugim stopniu podium stanął Dacjan Skarbonka, a trzeci był Manne Westberg. Dzień później w konkusie drużynowym, z kolosalną przewagą zwyciężyli Szwedzi, którzy znaleźli się przed Rosjanami. Podium uzupełnili Polacy.

W drugim konkursie dwie pierwsze pozycje zajęli Szwedzi: Westberg i Lundqvist, którzy znaleźli się przed Dacjanem Skarbonką. Słaby weekend zaliczył Roman Bardzomiło, który nie stanął nawet na podium.



III - "Liczby nie kłamią"
Przygotował: Adebade

- Hakuba jest szóstym organizatorem Igrzysk w historii SJM

- Igrzyska w Hakubie są pierwszymi Igrzyskami w historii SJM na kontynencie Azjatyckim, a także pierwszymi zorganizowanymi poza Europą

- W Hakubie będą rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z piętnastu państw

- Hakuba została wybrana gospodarzem Igrzysk czterema głosami

- Dwanaście osób będzie reprezentować podczas Igrzysk gospodarzy – kadrę Japonii

- W ramach Igrzysk zostanie zorganizowanych dziesięć konkursów

- Trzysta tysięcy Euro otrzyma kadra za każdy złoty krążek



IV - "Kartka z Kalendarza"
Przygotował: Adebade

Kartka z Kalendarza – 22 grudzień 2019

Początek nowego sezonu 2032/2033. Historyczna data dla kadry Kazachstanu. Po wielu sezonach pracy z kadrą Dovahkiin może świętować sukces. Chodzi tu oczywiście o pierwsze historyczne podium Kazacha w konkursie Pucharu Świata.
Warto cofnąć się do składu kadry, którą zastał Dovahkiin przejmując ster nad krajem „bezkresnych stepów”. Kadra posiadała wówczas 4*, miała wielu młodych zawodników i zawodniczek (juniorzy Kazachstanu wyróżniali się bardzo wysokim potencjałem).
Poniżej przykładowi kadrowicze/kadrowiczki najlepsi wg. umiejętności prezentowanych przez nich w tamtym czasie:

[14] Borat ZHAPAROV (48% / 39%) 75%
[14] Ibraim ABDUHALILOV (48% / 42%) 77% (bohater niniejszego materiału)

[14] Galina TOLSTIKOVA (46% / 37%) 63%
[14] Margarita ANDREEVA (46% / 37%) 60%

Może się wydawać że to idealny materiał na stworzenie potęgi? Owszem, jednak nie każdemu udaje się wykorzystać drzemiący w kadrze potencjał. Wydobycie go nie jest łatwą sztuką.
Wracając jednak do samego pamiętnego konkursu. Abduhalilov w kwalifikacjach do niego zajął (dopiero?) 27 lokatę. Konkurs zakończył na drugiej pozycji, skacząc w pierwszej serii 131 metrów, a w drugiej poprawił odległość o 9 metrów i to prawdopodobnie dzięki temu (i miernej postawie rywali) stanął ostatecznie na drugim stopniu podium.
W drugim konkursie znalazł się tuż za podium; sezon skończył ósmą lokatą w klasyfikacji generalnej. Na podium już niestety nie stanął (zdobył jednak Mistrzostwo Świata). W obecnie trwającym sezonie zdobył w Pucharze Świata jak dotąd 290 punktów. „Sukces w Chaykovskiym” jest zaliczany jako początek nowej ery w historii reprezentacji Kazachstanu.



V - TOP 10 SJM
Przygotował: Hublat

Jak powszechnie wiadomo to umiejętności oraz forma mają wpływ na wyniki danego zawodnika. Jednakże to potencjał określa maksymalną możliwość skoczka do osiągania dobrych wyników. Jest granicą umiejętności, jakiej zawodnik nie może przekroczyć. Mimo, że nie ma on wpływu na wyniki, to przez wielu jest uznawany za najważniejszy parametr widoczny przy nazwisku skoczka.

W poniższym artykule przedstawiam które reprezentacje mają zawodników z najwyższym oraz najniższym średnim potencjałem. Postanowiłem również podzielić ten ranking na mężczyzn i kobiety, gdyż jak wiadomo kobiety nie mogą przekroczyć potencjału 75%, przez co reprezentacje z przewagą pań byłyby pokrzywdzone.

Legenda: Miejsce. Reprezentacja - średni potencjał zawodników/zawodniczek (ilość zawodników/zawodniczek)

Top 10 Reprezentacji z najwyższym średnim potencjałem mężczyzn

Wśród mężczyzn najwyższy potencjał wykazują zawodnicy nie ze Szwecji, a z Finlandii. Reprezentanci Suomi mają średni potencjał 88,39%. Dziwić może trzecie miejsce, które okupują Austriacy. Zawdzięczają je głównie weteranom - Schlierenzauerowi, Rauscherowi, czy Mikoschowi. Na kolejnych miejscach znajdują się Słowacy, Rosjanie i Włosi. Na siódmej lokacie niespodziewanie jest Azerbejdżan z zaledwie czterema zawodnikami, którzy wykazują jednak bardzo wysoki potencjał. Aktualnie nie mają oni jednak menadżera i poziom ich umiejętności jest bardzo niski. Za Monako i Japonią, na dziesiątym miejscu znajduje się Chorwacja z tylko jednym skoczkiem o potencjale 80%.

1. Finlandia - 88,39% (23)
2. Szwecja - 88,16% (31)
3. Austria - 87,13% (15)
4. Słowacja - 86,6% (20)
5. Rosja - 85,78% (23)
6. Włochy - 82,94% (16)
7. Azerbejdżan - 81,25% (4)
8. Monako - 80,88% (16)
9. Japonia - 80,68% (19)
10. Chorwacja - 80,0% (1)


Top 10 Reprezentacji z najniższym średnim potencjałem mężczyzn

Wśród reprezentacji z najniższym potencjałem mężczyzn większość miejsc zajmują ekipy będące obecnie bez menadżera i z relatywnie niewielką liczbą skoczków. Jest tak ze zwycięzcą tego niechlubnego rankingu - Abchazją. Na drugim miejscu, tuż za Abchazją jest obecnie aktywna reprezentacja Bośni i Hercegowiny. Warto też dodać, że jednocześnie mają najwięcej zawodników spośród tej dziesiątki - ośmiu. Te dwie drużyny jako jedyne nie przekraczają potencjału 60%. Na trzecim miejscu znajduje się Uganda, za nią sklasyfikowane są: Mołdawia, Szwajcaria i Rumunia, Nowa Zelandia, Hiszpania, Ukraina i Egipt, który nie licząc Bośni jako jedyny posiada menadżera.

1. Abchazja - 59,2% (5)
2. Bośnia i Hercegowina - 59,25% ( 8 )
3. Uganda - 64,0% (1)
4. Mołdawia - 66,5% (2)
5. Szwajcaria - 69,67% (3)
5. Rumunia - 69,67% (3)
7. Nowa Zelandia - 70,5% (6)
8. Hiszpania - 71,0% (1)
9. Ukraina - 71,5% (2)
10. Egipt - 72,0% (3)


Top 10 Reprezentacji z najwyższym średnim potencjałem kobiet

Ponownie najwyższym potencjałem mogą pochwalić się reprezentacje Finladnii i Szwecji. Tym razem górą są zawodniczki Trzech Koron. Trzecie miejsce podium zajmują Słowaczki. Tuż za podium sensacyjnie znalazła się reprezentacja Bułgarii z zaledwie dwiema zawodniczkami. Na piątym miejscu (znowu) uplasowała się Rosja, na szóstym Włochy. W rankingu ponownie mamy Chorwację z dwiema przedstawicielkami. Dziesiątkę zamykają: Japonia, Turcja oraz Grecja. Warto zaznaczyć, że zarówno w rankingu najwyższego potencjału mężczyzn jak i kobiet pechowe jedenaste miejsce zajął Kazachstan.

1. Szwecja - 72,56% (25)
2. Finlandia - 71,78% (9)
3. Słowacja - 69,76% (17)
4. Bułgaria - 69,5% (2)
5. Rosja - 69,09% (22)
6. Włochy - 68,25% (12)
7. Chorwacja - 68,0% (2)
8. Japonia - 67,47% (17)
9. Turcja - 67,2% (10)
10. Grecja - 67,0% (12)


Top 10 Reprezentacji z najniższym średnim potencjałem kobiet

W tym rankingu wyraźnie przed resztę "peletonu wybija się pierwsza trójka: Szwajcaria, Burkina Faso oraz Białoruś. Wszystkie te reprezentacje kobiet nie przekraczają nawet 45% potencjału. Mimo "zaledwie" trzeciego miejsca to Białoruś może pochwalić się zawodniczką o najmniejszym potencjale - Raya Alekdandrova nigdy będzie mieć wyższych umiejętności niż 25%. Pozostałe reprezentacje są w większości bez menadżera i mają maksymalnie trzy szkoczkinie. Wyjątek stanowią Francuzki, jest ich aż dziesięć.

1. Szwajcaria - 42,0% (3)
2. Burkina Faso - 44,0% (1)
3. Białoruś - 44,5% ( 8 )
4. Holandia - 52,0% (1)
5. Mołdawia - 55,0% (2)
6. Chile - 55,5% (2)
7. Ukraina - 56,0% (1)
8. Francja - 57,7% (10)
9. Kanada - 58,0% (3)
10. Dania - 60,0% (3)
10. Egipt - 60,0% (3)




Numer przygotowali:

- Adebade

- Hublat


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Adebade dnia Czw 21:13, 25 Lut 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 13:12, 28 Cze 2020
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12529
Przeczytał: 73 tematy

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Bardzo dobry pomysł i organizacja. Życzę powodzenia, takie coś się przyda. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.1 (28.06.20)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin