| SJM Magazyn nr.22 (20.02.22) | |
Wysłany: Nie 18:24, 20 Lut 2022 |
|
|
Adebade |
Moderator |
|
|
Dołączył: 09 Lis 2019 |
Posty: 1413 |
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 9 razy Ostrzeżeń: 0/10
|
Skąd: Olsztyn Płeć: Waćpanicz |
|
|
|
|
|
|
|
|
SJM Magazyn nr.22 (20.02.22)
Spis treści:
I - Relacja z konkursów Letniej Grand Prix M w Popradzie
II - Relacja z konkursów FIS Summer Cup M i K
III - "Oczami wodza" - odc.1
IV - "Opinie" - Cele managerów na nowy sezon
V - SJM Lifestyle
I - Relacja z konkursów Letniej Grand Prix M w Popradzie
Przygotował: Adebade
Od startu obecnego sezonu minęły już trzy tygodnie. Wraz z nim wystartowała Letnia Grand Prix. Mężczyźni rywalizowali wcześniej już w Livigno i Kaipoli. Ostatnio natomiast zmagania przeniosły się do Słowacji, a dokładniej do Popradu.
Same konkursy zostały mocno obsadzone, na co wpłynął także fakt, iż część zawodników wróciła wówczas z organizowanych obozów. Przed zawodami spodziewano się wręcz, że będzie to punkt zwrotny w tym letnim cyklu oficjalnym, po którym klasyfikacja generalna może zostać obrócona o 180 stopni.
Kwalifikacje, jak i konkurs zostały rozegrane we wtorek. W tych pierwszych najlepszy był Lenin Zegarin. Jego reprezentacyjni koledzy spisali się gorzej, Kakurin był 8, Kolushkov - 9, a Kupka – 13. Za Zegarinem, trzy kolejne pozycje okupowali Szwedzi, bracia Wilander i Matthias Keine Grenzen. Tuż za nimi – tutaj niespodzianka – Polak, Amadeusz Tobisz, który popisał się skokiem na 128 metrów. Do konkursu nie dostało się natomiast 21 zawodników.
W pierwszej serii nie było dane licznie zgromadzonym pod skocznią kibicom oglądać zbyt dalekich skoków, prowadzący Kakurin oddał próbę na odległość niecałych 135 metrów. Spora była grupa zawodników z teoretycznie niewielkimi stratami punktowymi. Rozczarował natomiast wspominany Tobisz, który zakwalifikował się do drugiej serii dosłownie “na styk”.
Karty w następnej odsłonie rozdawali głównie Szwedzi. Dość długo liderem pozostawał Kenneth Skarsgard, a na prowadzeniu zmienił go dopiero jego rodak – Fredrique Wilander. Gdy oczekiwano już w zasadzie na odpowiedź Kakurina, niespodziewanie niesłychanie daleko poszybował Alladin Carlsson. 141,5 metra pozwoliło mu objąć prowadzenie z nawiązką i nie oddał go już do końca, gdyż Rosjanin nie wytrzymał ciśnienia i przekroczył ledwie 126 metrów.
Kolejnym przystankiem cyklu będzie nowoczesny obiekt w Ałmatach, a dokładnie skocznia normalna o rozmiarze HS106. Już na ten moment wiadomo, że w konkursie udział weźmie ponad 20 reprezentacji, co wcale częstym widokiem w SJM nie jest. Warto na koniec dodać, że na sam konkurs obowiązują już nowe kwoty startowe, ustalone na podstawie klasyfikacji Pucharu Narodów z periodu I.
II - Relacja z konkursów FIS Summer Cup M i K
Przygotował: Patryk_Sch
Jesteśmy po 3. konkursie FIS Summer Cup oraz FIS Women Summer Cup. U mężczyzn konkurs odbył się w Wiśle. Na starcie kwalifikacji stanęło aż 90 zawodników! Kwalifikacje zdominowali Rosjanie. Trójka z nich stanęła na podium konkursu kwalifikacyjnego. Yermolayev przed Yelaginem i Astafyevem. Z zaskoczeń można wymienić 11. miejsce Esko Isakssona - reprezentanta Wysp Alandzkich, czy brak kwalifikacji Austriaka Benjamina Loitzla. W konkursie trzech Rosjan na podium nie było, ale trener Sbornej narzekać nie może, gdyż na podium stanęło 2 - wygrał Fyeofan Astafyev przed Volodyą Cherenkovem i Szwedem Ingemarem Stenmanem. Yermolayev i Yelagin zajęli odpowiednio 4. i 6. miejsce. Pochwalić należy też Polaków - czterech w pierwszej dziesiątce - najwyżej na 7. Radek Rołyszewski. Ogólnie w II serii znalazło się aż 7 biało-czerwonych. Pochwalić należy też bardzo wysokie - 17. miejsce Turka Ibrahima Erbulota, 21. miejsce młodziutkiego Niemca - Finna Boenischa i dobry występ reprezentantów Wysp Alandzkich - Aapo Foersson zajął 25. miejsce, a Esko Isaksson 28. Podobnie jak w kwalifikacjach nie popisali się Austriacy - w II serii znalazł się jedynie Adalfarus Ivanschitz i to dopiero na 26. miejscu. Czekamy na następny konkurs, który odbędzie się na nowiutkim obiekcie w Piriapolis w Urugwaju.
Panie rywalizowały w tureckim Erzurum. Na starcie stanęło dużo - 80. zawodniczek. Na podium kwalifikacji dwie Szwedki i jedna Rosjanka - pochodząca z Iranu Esfir Alizadeh. W dziesiątce pojawiły się też trzy reprezentantki gospodarzy. Do konkursu dostały się też Serbka - Zdravka Ivanović, Węgierka - Anastasiya Kiraly, Urugwajka Griselda Cremonesi, Ukrainka Ofeliya Schwetzova, Rumunka Ligia Funar, a nawet Koreanka z północy Hye-Jin Yun. W konkursie wygrała Arabella Arensinger przed Henriettą Nurmelą z Finlandii i Lavender Arnell. Zwyciężczyni kwalifikacji - Leia Schelin zajęła przyzwoite - 6 miejsce. Tym razem Turczynka w dziesiątce była tylko jedna. Husniye Tiryaki na 9. miejscu. W drugiej serii pojawiła się Ukrainka Ofeliya Schwetzova, która zajęła 22. miejsce. Oprócz niej punkty zdobyła też Niemka (Ester Freitag), czy Norweżka (Tova Andreassen). Polki spisały się przeciętnie, w drugiej serii skakały Dominika Piotrowska i Walentyna Chomczynowa. Skończyły na odpowiednio 24. i 26. miejscu. Równiez jak w przypadku mężczyzn, następny konkurs odbędzie się w Piriapolis.
III - "Oczami wodza" - odc.1
Przygotował: Yoyogi
Niniejszy tekst na temat funkcji edukacyjnej, tak to nazwę, YTP Ski Jumping Manager nie jest wyczerpujący i nie ma na celu zupełnego omówienia tego tematu ze względu na formę artykułu do magazynu, która to forma jest krótka. Praktyczna nauka życia w społeczeństwie, podstaw prawa, ekonomii poprzez grę jest zagadnieniem wielowątkowym, któremu niewątpliwie, w przyszłości, warto będzie poświęcić szersze opracowanie, które w sposób wyczerpujący opisze ten temat. Forma artykułu do magazynu, który zakłada pewne zwięzłe ujęcie tematu, nie pozwoli na wyczerpujące omówienie, więc ten tekst ograniczy się do podstaw. Omówi, czemu YTP SJM to nie tylko rozrywka, ale również edukacja.
SJM jest nie tylko grą, która daje rozrywkę. SJM jest również grą, w której duże znaczenie odgrywają interakcje społeczne oraz mechanizmy finansowo-prawne, które gracz poznaje i stosuje w przeciągu rozgrywki.
W takim ujęciu, przez praktykę, gracz uczy się, w bezpieczny sposób (bo nie na prawdziwych, własnych środkach finansowych) jak funkcjonuje gospodarka. Uczy się praktycznego planowania budżetu. Jak uzyskiwać i powiększać dochody oraz jak i na co wydawać, żeby się rozwijać i nie zbankrutować. To wiedza, która jest przyswajana lepiej niż z teorii książkowej, bo to wiedza podana w ciekawej formie, a istnieją badania, że człowiek zainteresowany lepiej przyswaja wiedzę.
Podobnie rzecz ma się z prawem, które tu jest nader szeroko, jak na gry online, rozbudowane. Gracz, który nie ma codziennie styku z tekstem prawnym, może się, w podstawowym zakresie, nauczyć przez grę stosowana prawa. Pewne, bardziej zaawansowane działania, wymagają bowiem od gracza wczytania się w tekst prawny, zrozumienia go oraz prawidłowego zastosowania. Ta wiedza może się przełożyć korzystnie na życie poza grą, kiedy przyjdzie do rozwiązania na własne potrzeby jakichś prostszych problemów prawnych, choćby przeczytania umowy.
SJM uczy również w pewien sposób "praktyki urzędniczej", gdyż ta gra wymaga od graczy sporządzania odpowiednich wniosków, np. o zorganizowanie obozu. W życiu realnym od czasu do czasu z różnymi urzędami ma się do czynienia i nieco swobodniej można się poczuć, kiedy już wcześniej, np. w grze, przerobiło się sporo formalności, które w urzędach są wszechobecne.
Nauka relacji międzyludzkich również jest w tej grze wyeksponowana, m.in. przez funkcje wyborcze lub udział graczy w sprawowaniu administracji. Przez to uczymy się rozpoznawania potrzeb innego człowieka oraz odpowiedniego komunikowania mu naszych przemyśleń.
SJM to zatem całkiem pożyteczny projekt, jeśli chodzi o naukę praktycznych rzeczy, przydatnych w życiu realnym. Niewątpliwie zatem czas spędzony na grze nie jest czasem straconym, lecz zyskanym. Nie tylko w kontekście relaksu, ale uzyskania praktycznych umiejętności.
IV - "Opinie" - Cele managerów na nowy sezon
Przygotował: Adebade
Nowy sezon - nowe cele - to oczywista zależność rządząca światem sportu i SJM. Dość bogata jest pod względem zróżnicowania jakości kadr i poziomu zawodników nasza gra, tak więc opinie managerów z różnych miejsc kariery i posiadających reprezentacje w różnych punktach rozwoju są niezwykle interesujące.
Na pierwszy ogień przytoczę wypowiedź Yoyogiego odnośnie planów na sezon Szwecji:
Cytat: | Celem głównym mojej reprezentacji na ten sezon jest bardzo dobre zaprezentowanie się na Igrzyskach Olimpijskich, które gościmy na swej rodzimej, szwedzkiej ziemi. Byłoby dobrze, gdyby się udało zrobić przynajmniej 5 złotych medali, a 10 medali ogólnie, jednak nie będzie to proste zadanie, gdyż rywale prezentują świetną jakość. Niemniej jednak każdy medal, który uda się osiągnąć, będzie cenny, nawet gdyby to miał być jeden brąz. Poza tym, Szwecja chce obronić wszystkie tytuły indywidualne i drużynowe, których bronimy w tym sezonie oraz chcemy wyrwać to, co nie udało się w sezonie poprzednim. Istotny jest również projekt budowy nowego pokolenia, które będzie stanowiło trzon i moc reprezentacji za 10-15 sezonów, który to projekt rusza od tego sezonu. Łącznie z tym projektem Szwecja rusza z inwestycjami w infrastrukturę. Odważnie patrzymy w przyszłość. |
"Blagult" są pod względem potencjału raczej na skale SJM ewenementem, niższe, choć niekoniecznie mniej ambitne cele ma m.in Egros:
Cytat: | Cele Polski na ten sezon wielkie nie są, prócz już liczenia na regularne podia w dwóch najniższych cyklach. [..] Jeśli chodzi o PŚ i PŚK liczę jedynie na punkty w kaźdym z weekendów. Igrzyska i loty to indywidualnie cele kilku zawodników w 30, a drużynowo próba walki o najniższy stopie podium. Cele infrastruktury to już powstający kompleks Zakopane, który powoduję powrót do starych skoczni jakie miały miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu ten sezon to wykonanie inwestycji w 80% dokończenie budowy w przyszłym sezonie + zaczęcie szkolenia personelu i kwalifikowaniem najstarszych do tego zawodu przy budowie edukacyjnej strony Polski. Aktualnie Polska jeszcze jest w fazie przejściowej i do końcowego sukcesu z mojej strony potrzebuję z 3-4 sezony, aby stała się kadrą walczącą, jak równa z reprezentacjami pokroju TOP3. |
Na koniec zdanie Fenixa600, managera Włoch i Islandii:
Cytat: | W tym sezonie jesteśmy przygotowani na najwyższe cele. Mamy wszystko aby zacząć osiągać większe sukcesy w poważniejszych zawodach rangi mistrzowskiej. Mamy nadzieje na poprawę rekordu Włoch w długości lotu ale nie zapominamy o Mistrzostwach Świata w Lotach w naszym kraju. Mamy poważne szanse na wygranie FIS School Cup (Men) drugi raz z rzędu. Nasza drużyna juniorów jest w wyśmienitej formie, a Ruggiero Corra aspiruje do miana lidera na przyszłe lata. Na Igrzyskach Olimpijskich chcemy zdobyć medal chociaż brzmi to jak abstrakcja to ja jednak jestem optymistą. Największe nadzieje w tym sezonie pokładam w Severo Muggi. Chłopak ma szanse na czołową dwudziestkę Pucharu Świata, jest dobrze przygotowany do nowego sezonu zimowego który może być przełomowy w jego karierze. |
V - SJM Lifestyle
Przygotował: Patryk_Sch
Gracjan Miazga jest miłośnikiem kiełbas, mówi, że gdyby nie był skoczkiem, mógłby je jeść codziennie, niestety rola skoczka skutecznie mu to uniemożliwia. Jego ulubioną kiełbasą jest kiełbasa wiejska.
---
Były już skoczek - Lucien Kalbfleisch posiada swoją restaurację. Umiejscowiona jest w Bazylei - mieście rodzinnym szwajcarskiego skoczka. Restauracja ma bardzo dobre opinie i wiele turystów często odwiedza ją podczas wycieczek po mieście.
---
Lenin Zegarin - wielka nadzieja rosyjskich skoków oprócz skokami interesuje się prawem i również je studiuje. Jak mówił, czasami ciężko jest pogodzić skoki i studia, ale Rosjanin daje sobie radę i po zakończeniu kariery skoczka planuje pracować w sądzie.
---
Kolejna ciekawostka o Rosyjskich skoczkach - Saveliy Kolsov - 17 latek spod Moskwy (z Odincowa) pasjonuje się komunikacją miejską, koleją i motoryzacją. Prowadzi swoją stronę na mediach społecznościowych, gdzie publikuje zrobione przez siebie zdjęcia pojazdów. Zawsze po przybyciu do miasta, gdzie mają odbyć się zawody, najpierw jedzie na dworzec PKP lub PKS w celu sfotografowania czegoś co nawinie mu się na obiektyw jego aparatu.
Numer przygotowali:
- Adebade
- Patryk_Sch
- Yoyogi |
|
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Adebade dnia Nie 18:24, 20 Lut 2022, w całości zmieniany 1 raz
|
|
|
|
|
|
|
|