Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.24 (06.03.22)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.24 (06.03.22)
PostWysłany: Nie 12:53, 06 Mar 2022
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.24 (06.03.22)


Spis treści:
I - Relacja z konkursów Pucharu Świata M w Chaykovskiy

II - Relacja z konkursów Pucharu Świata K w Ułan Bator

III - Podsumowanie cyklu Letniej Grand Prix M 2037/2038

IV - "Młodość atakuje" - odc.1

V - Nasze TOP Tygodnia




I - Relacja z konkursów Pucharu Świata M w Chaykovskiy
Przygotował: Patryk_Sch

Podsumowanie Pucharu Świata w Rosji w Czajkowskim:
Jako pierwszy odbył się konkurs drużynowy, w którym wygrała Finlandia przed Szwecją i Kazachstanem. Dalej była Rosja, Słowacja, Włochy, Polska, Japonia. Do drugiej serii nie awansowała Austria, Argentyna i Niemcy. Następnie odbyły się dwa konkursy indywidualne - na starcie pojawiło się 57 zawodników. Kwalifikacje wygrał Stenberg, przed Karakulovem i Toivonenem. W konkursie nieco zaskakująco wygrał Thomas Elander, który w poprzednim sezonie skakał w Pucharze Kontynentalnym. Drugi był Kulmala, a trzeci Kjellsson. Stenberg dopiero 14.

Drugie kwalifikacje wygrał Kulmala, przed Kjellssonem i Beluzzim z Włoch. W konkursie Simone Beluzzi znacznie gorzej - dopiero 28. miejsce. Wygrał Toivonen, przed swoim rodakiem Saulim Helsinkim i Szwedem Arvidssonem. warto wspomnieć o Japończyku pochodzenia brazylijskiego - Marciano Dinho Tavares, który zajął świetne 4. miejsce.



II - Relacja z konkursów Pucharu Świata K w Ułan Bator
Przygotował: Adebade

Wracamy!
Ponad trzy miesiące minęły od zakończenia zmagań w ramach Pucharu Świata Kobiet rozgrywanego w uprzednim sezonie. W sobotę, w Ułan Bator ponownie na belce zasiąść miały najlepsze zawodniczki SJM, w walce o triumf i Kryształową Kulę. Do konkursów zgłoszonych zostało 48 pań, reprezentujących 13 państw, w tym m.in. Serbię czy Ukrainę na co szczególnie warto było zwrócić uwagę.

Legendy rodzą się wśród nas
W 2021 roku, pośród bezkresnych Mongolskich stepów, na świat w rozbitym pod wzniesieniem namiocie przyszła dziewczynka, która jeszcze przed ukończeniem pełnoletniości miała zszokować świat SJM. Gdy cofniemy się w pamięci choćby o niecałe 10 lat, do 2030 aka 2019 roku, możemy zadać sobie pytanie, o czym wtedy, wstępując w szeregi Mongolskiej kadry młodzieżowej myślała Ramazangiin Bayar, o czym myśleli jej rodzice, o czym myślał Dovahkiin pisząc Ustawienia Reprezentacyjne uwzględniające angaż 6 nowych zawodniczek (w tym naszej bohaterki) i popijając piwo? Tego się nie dowiemy natomiast efekt łańcuchowy, który obserwować możemy do dziś jest niewątpliwie piorunujący.

Ramazangiin, ach to ty!
Mongołka nie dała rywalkom szans. U siebie, w stolicy stanęła na najwyższym stopniu podium. Jakże piękna jest to historia i jakże piękne jest to zwycięstwo. 17 latka po pierwszej serii zajmowała drugą pozycję, dalej o trzy metry w pierwszej próbie skoczyła od niej Sanni Kivinen. Pół godziny póżniej Dalavchtai khuvtsasny shüügee jak nazywają ją miejscowi ponownie zjawiła się na rozbiegu. Jej lot był niesamowity, nieprawdopodobny i niezapomniany. Stojący pod skocznią nieliczni widzowie (większość z nich na skocznię trafiła wracając z pokazów lotowania gołębi) byli zachwyceni postawą swojej faworytki. 95 metrów wyświetliła po chwili tablica pod skocznią, a zadowolona Bayar opuściła obiekt. Skacząca chwilę później Finka oddała fatalną próbę, lecz później odgrażała się, że ponoć w trakcie lotu celowo wytworzono wiatr w plecy, przy użyciu stada sokołów wędrownych. Protest jednak nie został przyjęty.

Kirchner górą w niedzielę
Najrówniejsza dzień później była Szwedka Magdalene Kirchner. Zwyciężyła ona z przewagą ponad 15 punktów nad drugą Finką Mikkonen. Podium uzupełniła jeszcze Olga Pushina. Bohaterka pierwszego dnia odpadła już w pierwszej serii co zaskoczeniem było niemałym, jednak oczekiwanie od niej systematycznych triumfów jest zwykłym przecenianiem umiejętności, choć utalentowanej, to jednak wciąż niestabilnej zawodniczki.



III - Podsumowanie cyklu Letniej Grand Prix M 2037/2038
Przygotował: mhq260

Po raz czwarty z rzędu rywalizacja w Szwedzkiej Kirunie zakończyła 31 sezon zawodów z cyklu LGP. Kolejny raz na czele klasyfikacji generalnej znalazł się reprezentant Finlandii. Tym razem był to Iisakki Takala, który pomimo braku zwycięstwa w konkursach indywidualnych, prezentował najrówniejszą formę podczas letniego sezonu, dzięki czemu dwukrotnie stawał na podium konkursów indywidualnych. Broniący tytułu sprzed roku - Sauli Helsinki, tym razem musiał zadowolić się srebrem. Na najniższym stopniu podium ulokował się reprezentant Kazachstanu - Aleksey Tungyshbaev. W konkursach indywidualnych najczęściej zwyciężali Szwedzi - w Popradzie Aladdin S. Carlsson, w Ałmatach Fredrick Tallinder. Po jednym zwycięstwie dołożyli - Aleksey Tungyshbaev z Kazachstanu, Mauno Venalainen z Finlandii oraz podczas ostatniego konkursu - Severo Muggia z Włoch.

Wybitna postawa Fińskich skoczków w konkursach drużynowych (dwa zwycięstwa na dwa konkursy) w sporym stopniu przyczyniła się do przerwania trzyletniej dominacji reprezentacji Szwecji w klasyfikacji drużynowej. Tak jak przed rokiem, wszystko rozeszło się o kilkadziesiąt punktów, tym razem na korzyść podopiecznych Anssiego Sorinena. Z widoczną stratą do najlepszej dwójki, ulokowała się reprezentacja Kazachstanu. W TOP-SIX miejsce znalazło się kolejno dla reprezentacji - Rosji, Włoch i Słowacji. Punkty łącznie zgromadziło 12 reprezentacji.

W momencie zamykania dzisiejszego wydania ciągle nie wiemy, jak zakończy się letnia rywalizacja kobiet. Na ten moment, pewniakiem do zwycięstwa klasyfikacji drużynowej jest reprezentacja Szwecji, która ma niespełna 400 punktową przewagę nad drugą w tej klasyfikacji - Finlandią. Na najniższym stopniu podium znajduje się reprezentacja Kazachstanu, która będzie chciała wykorzystać fakt, że ostatni konkurs rozgrywany jest na ich skoczni. W ciągłej walce o podium pozostają chociażby reprezentantki Włoch i Słowacji.



IV - "Młodość atakuje" - odc.1
Przygotował: Lanak

FIS School Cup (Ladies) (Almaty/Kazachstan)
Inauguracja żeńskiego cyklu dla najmłodszych zawodniczek miała miejsce w malowniczym Kazachstanie. Pierwszym konkursem była tak zwana „drużynówka”. Na starcie stanęło 16 zespołów, więc potrzebne były kwalifikacje, które pozbawiły szans na punkty Niemki, Litwinki, Słowaczki oraz Mongołki. Ostatecznie na podium stanęły reprezentacje Turcji, Finlandii i Polski. Następne były dwa konkursy indywidualne. W pierwszym na podium stanęły reprezentantki Turcji i Norwegii, natomiast w drugim Włoch, Szwecji, a także ponownie Turcji. Ciekawostką są pierwsze punkty zdobyte przez reprezentacje Baskonii i Bermudów. Gratulacje! Po pierwszym weekendzie zawodów w klasyfikacji drużynowej prowadzi z dużą przewagą Turcja, kolejne miejsca zajmują Finlandia oraz Polska.

FIS School Cup (Boys) (Kazachstan/Almaty)
W tym samym miejscu, co zawody dziewczęce, rozpoczęły się zmagania chłopców. Taki sam był też rozkład konkursów, drużynowy i dwa indywidualne. Tutaj z kolei zgłoszone zostały aż 33 drużyny! Wśród nich takie kadry, jak Śląsk, Macedonia Północna czy Azerbejdżan. Ostatecznie na podium „drużynówki” zameldowały się reprezentacje Włoch, Austrii, a najniżej na podium Finlandia. Wysoka ilość drużyn przełożyła się na wysoką liczbę zawodników w zmaganiach indywidualnych, gdzie do rywalizacji przystąpiło 127 zawodników z 38 reprezentacji. W pierwszych trójkach znaleźli się reprezentanci Włoch, Szwecji, Finlandii (dwukrotnie), Polski i Kazachstan. W „generalce” przewodzą Włosi, za ich plecami są Finowie i Polacy.

FIS Cup (Ladies)
Pierwsze w historii zmagania w ramach żeńskiego FIS Cup dobiegły końca. Zaplanowane w Bułgarii konkursy przyciągnęły 67 zawodniczek z 23 krajów. W obydwu konkursach zwyciężyła ta sama zawodniczka, reprezentująca Finlandię Henrietta Nurmela. Oprócz niej na podium znalazło się miejsce dla Polki Natalii Madkowskiej oraz trzykrotnie dla reprezentantek Kazachstanu, Faizy Inzhu i Aleny Gapirgaevej. Kolejny przystanek na trasie FIS Cup (Ladies) to Livigno we Włoszech.



V - Nasze TOP Tygodnia
Przygotował: Patryk_Sch (Pomysł adamson1)

Zawodnik tygodnia - Marciano Dinho Tavares - 4. Miejsce w 2 konkursie indywidualnym PŚ w Chaykovskim.

Zawodniczka tygodnia - Ramazangiin Bayar - Mongolka, która w 1 konkursie indywidualnym PŚK w Ułanbatorze wygrała (warto wspomnieć, że w drugim konkursie nie weszła do II serii, mimo wszystko jej zwycięstwo może być zaskakujące).m

Skok tygodnia - Sauli Pekkanen - Fin w Rosji oddał najdłuższy skok - 146,0 m.

Kadra tygodnia - Finlandia - Podia w PŚK, wygrana w konkursie drużynowym PŚ, zwycięstwo Edvina Hautamaekiego w FC U15.





Numer przygotowali:

- Adebade

- Patryk_Sch

- mhq260

- Lanak


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.24 (06.03.22)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin