Adebade |
Moderator |
|
|
Dołączył: 09 Lis 2019 |
Posty: 1413 |
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 9 razy Ostrzeżeń: 0/10
|
Skąd: Olsztyn Płeć: Waćpanicz |
|
|
|
|
|
|
|
|
SJM Magazyn nr.33 (22.05.22)
Spis treści:
I - Relacja z pierwszej części Igrzysk Olimpijskich 2038
II - Relacja z konkursów Pucharu Świata M w Livigno
III - Statystyki z pierwszej części Igrzysk Olimpijskich 2038
IV - "Ani Słowa o SJM" - Anssi Sorinen
V - Poszukujemy redaktora!
I - Relacja z pierwszej części Igrzysk Olimpijskich 2038
Przygotował: Adebade
I nadeszły długo wyczekiwane Igrzyska Olimpijskie 2038 w Kirunie i Ovre Soppero. Bez większych honorów powitano “imprezę czterolecia” w SJM, prawdopodobnie dlatego, iż w zasadzie co parę tygodni gracze stykają się z kolejnym starciem rangi mistrzowskiej. Nie bez znaczenia jest też nadchodzące wielkimi krokami lato, co możemy dostrzec w naszych oknach. Wszystko to wpływa na powolne “dogasanie” wszelakiej otoczki Igrzyskom towarzyszącej. Nie przejmują się tym jednak zawodnicy i zawodniczki – dla wielu z nich wynik na szwedzkich obiektach jest poniekąd definicją sezonu.
Szwedzka masakra part.1
Co by o Szwecji nie mówić, co by nie narzekać na to, że już w zasadzie nie znajdują się krok milowy przed resztą stawki, to gdy przychodzi co do czego, po symulacji zawsze rozlega się cichy chichot znad komputera Yoyogiego. Nie inaczej było tym razem. Na pierwszy ogień poszły konkursy mieszane. W tym na skoczni normalnej HS109 w Ovre Soppero na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Finlandii, zaś za ich plecami – tu niespodzianka – Włosi. Różnica, która dzieliła ich od czwartych Kazachów wyniosła 1,5 punktu. Na dużym obiekcie ponownie srebrne krążki powędrowały do podopiecznych Anssiego Sorinena, natomiast roszada nastąpiła dalej – trzecia pozycja przypadła Rosji. Kadra Włoch dopiero szósta. Czy czegoś w tej relacji zabrakło? Może zwycięzców? Tak – Szwecja dwukrotnie nie dała rywalom szans. Po prostu.
Szwedzka masakra part.2
Kolejne konkursy – kolejne szanse na zwycięstwo? Ha – dobry żart. W zasadzie reprezentantom i reprezentantkom kraju Trzech Koron złote medale można by powiesić na szyi już przed inauguracją konkursów. Prawdopodobnie niewiele by to zmieniło. W zmaganiach pań na skoczni dużej w Kirunie za Szwecją kolejno – Finlandia, Kazachstan, a dalej – Rosja, Włochy i Słowacja. W Ovre Soppero – w pierwszej trójce pozycjami zamieniły się jedyni dotrzymujący poprzednio gospodarzom kroku medaliści. Odnotować należy bardzo wysoką - szóstą lokatę Grecji. Czy kobiety, czy mężczyźni - w zasadzie w przypadku Szwecji nie robi to różnicy. Już wkrótce po zainaugurowaniu konkursów drużynowych panów, na konto Tre Kronor trafiły kolejne dwa złota. Ciekawiej było za ich plecami, albowiem walka o medale trwała w zasadzie do ostatniego skoku. Po nim stało się jasne, że srebro przypadnie za starcie na obiekcie dużym Rosjanom, natomiast brąz Finom. Na skoczni HS109 kroku fenomenalnym Szwedom dotrzymali jedynie reprezentanci Sbornej i zasłużenie znów sięgnęli po medal. Za ich plecami brązu Finlandii pozbawili Kazachowie.
...a za nimi przepaść
Czego spodziewać można się w konkursach indywidualnych? Prawdopodobnie czegoś zbieżnego z dotychczasowym obrazem Igrzysk. Istnieje szansa, że złoto przypadnie w końcu innej reprezentacji, niż obecni absolutni dominatorzy, wszak w trwającym sezonie formą w Pucharze Świata imponuje choćby Lassi Toivonen. Czy zdoła się jednak oprzeć rozpędzonym gospodarzom? Tego nie wiadomo. Rozstrzygnięcia opiszemy w gazecie już za tydzień.
II - Relacja z konkursów Pucharu Świata M w Livigno
Przygotował: Lanak
41 zawodników reprezentujących zaledwie 11 krajów zostało zgłoszonych do dwóch konkursów indywidualnych Pucharu Świata jaki odbył się ostatnio we włoskim Livigno na skoczni Trampolino Virgilio Tavolieri HS 100. W związku z tym kwalifikacje się nie odbyły, a wszyscy zawodnicy mogli od razu wystąpić w głównych konkursach i walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej oraz drużynowej.
O pierwszym konkursie można napisać, iż jedynie się odbył. Pierwszą czwórkę stanowili skoczkowie ze Szwecji (aż siedmiu w pierwszej dziesiątce!). W całości szwedzkie podium prezentowało się w następującej kolejności:
Cytat: | 1. Fredrique S. WILANDER SWE 92.64m 92.78m 275.0
2. Fredrick TALLINDER SWE 93.65m 88.55m 271.0
3. Matthias Keine GRENZEN SWE 94.44m 88.82m 269.5 |
Drugi konkurs przyniósł bardzo duże przetasowania w czołowej trójce, wystarczy wspomnieć, iż nie zobaczyliśmy tam nikogo z pierwszej trójki wcześniejszego konkursu, aczkolwiek Szwecja dalej z miejscem na podium. Oto wspomniana trójka:
Cytat: | 1. Lenin ZEGARIN RUS 91.25m 86.29m 259.5
2. Yeldos LOGVINIENKO KAZ 90.19m 85.45m 257.0
3. Aladdin S. CARLSSON SWE 88.20m 86.80m 255.0 |
Po tym weekendzie z zawodami Pucharu Świata zajmująca najniższe miejsce wśród sklasyfikowanych w klasyfikacji drużynowej (dziewiąte miejsce) Austria mogła dopisać sobie kolejne punkty między innymi za sprawą dobrych wyników Othmar BOESCHA (dziewiętnaste i osiemnaste miejsca). Blisko pierwszych punktów w tym sezonie w Pucharze Świata był Egipt, lecz jedyny reprezentant tego kraju Yasir Safaa NAAJI dwukrotnie otarł się o najlepszą trzydziestkę. Kolejna szansa na zdobycie punktów na słowackiej skoczni Narodny Vysoka Krokiev HS 146 umiejscowionej w Popradzie.
III - Statystyki z pierwszej części Igrzysk Olimpijskich 2038
Przygotował: mhq260
Kilka dni temu rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2038, rozgrywane w Szwecji. Część konkursów jest już za nami. W konkursach drużynowych przystąpiło 13 reprezentacji. Dla porównania, 4 lata temu w “drużynówkach” wzięło udział 12 nacji - czyli o jedna mniej. Tak niewielka ilość reprezentacji nie wynika z tego, że mamy mało aktywnych graczy, bo w tym sezonie pojawiło się wiele nowych twarzy. Problemem bardziej były przepisy, mówiące jasno, że aby dany zawodnik mógł wystartować na Igrzyskach, musiał zgromadzić punkty w zawodach rangi PŚ lub PK w okresie od ostatnich Igrzysk.
Chciałbym zaznaczyć na marginesie, że w stworzeniu pełnej klasyfikacji medalowej zdecydowanie nie pomógł fakt, że część wyników jest niedostępnych, dlatego w artykule opieram się o statystyki, które udało mi się wydobyć z dostępnych jeszcze wyników na forum).
Do tej pory, podczas tegorocznych Igrzysk, w klasyfikacji medalowej absolutnie dominują gospodarze. 6 złotych krążków to z pewnością wynik, który zapisze się w kartach historii tego sportu. Dobrze pokazują się również Finowie - tu 3 srebra i 2 brązowe krążki. Kazachowie nieco gorzej, 1 srebrny i 2 brązowe. 1 brązowy przypadł również Włochom. Medale zdobywała również ekipa prowadzona przez gracza kenia225 - 2 srebra i brąz. Konkursy indywidualne mogą przynieść różne rozstrzygnięcia. Faworytami jednak pozostaną skoczkowie gospodarzy, więc mało prawdopodobne, aby Szwedzi spadli z 1 miejsca klasyfikacji medalowej.
Historycznie Szwedzi są również najlepsi. Z okresu z którego mogłem zweryfikować wyniki, podopieczni Yoyogiego zdobyli aż 60% złotych medali. Wątpliwe jest, aby podczas tych Igrzysk, mogli oni stracić. Wręcz przeciwnie, dorzucając kilka złotych krążków podczas konkursów indywidualnych, będą w stanie podbić ten wynik, być może nawet o kilka punktów procentowych.
Niewiele wskazuje, aby do klasyfikacji medalowej dołączyły kolejne ekipy. Na ten moment, medale zdobyło 10 reprezentacji i na poszerzenie tego grona, będziemy musieli raczej poczekać kolejne 4/8 lat, aby np. Mongolia, Polska czy inna Grecja była w stanie wywieźć jakiś krążek z najważniejszej, zimowej imprezy.
Ciekawie jest pod kątem wiekowym. Drużynowo najstarszą zgłoszoną reprezentacją jest Norwegia (średnia wieku - 27 lat). Na drugim horyzoncie przodują Niemcy - 13 lat.
Jeśli chodzi o mężczyzn, tu znowu na czele Skandynawowie prowadzeni przez mhq260 - średnia 29 lat. U kobiet największą średnią uzyskała Słowacja (25). W obydwu kategoriach najmłodszą ekipę wystawili Niemcy (ze średnią 14 u mężczyzn i 13 u kobiet).
IV - "Ani Słowa o SJM" - Anssi Sorinen
Przygotował: Adebade
Witam dzisiejszego gościa!
Witam serdecznie.
Czy możesz obiektywnie patrząc, powiedzieć o sobie, że jesteś dobrym człowiekiem?
Szczerze? Nie nazwałbym się dobrym człowiekiem.
O, to ciekawa odpowiedź. Można wiedzieć, dlaczego tak uważasz?
Po prostu czasami potrafię być wredny dla osoby, która mocno u mnie sobie nagrabiła. To tak w skrócie.
Jak definiujesz dobro?
Jak definiuję dobro? Jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem mocno więc ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć.
Dla odmiany – czym jest dla Ciebie zło, może to określisz?
Na pewno złem można określić postawę człowieka, która odbiega od ogólnie przyjętej normy tj. na przykład zabicie innego człowieka.
Wierzysz w jakąś wyższą sprawiedliwość?
Niestety nie wierzę. Pewne sytuacje na tym świecie uświadomiły mnie, że coś takie jak wyższa sprawiedliwość nie istnieje.
Nie masz żadnych przesądów?
Obecnie nie.
A w przeszłości?
Z dzieciństwa pamiętam przesąd o czarnym kocie.
Miałeś do czynienia z ludźmi, którzy kontaktowali się z tobą jedynie dla określonych korzyści?
Oczywiście, parę takich osób by się znalazło.
Opiszesz je może dokładniej?
Na prawdę chciałbym opisać o jakie chodzi, ale takie rzeczy wymazuję sobie z pamięci.
Pytanie od widza - Wagonik kolejki wyrwał się spod kontroli i pędzi w dół po torach. Na jego drodze znajduje się pięciu ludzi przywiązanych do torów przez szalonego filozofa. Ale możesz przestawić zwrotnicę i w ten sposób skierować wagonik na drugi tor, do którego przywiązany jest jeden człowiek. Co powinieneś zrobić?
Nie wiem jak ludzie ocenią moją odpowiedź, ale nie przesunąłbym zwrotnicy, bo według mnie lepiej uratować jedną osobę niż dać umrzeć całej piątce.
Często popadasz w konflikty?
Jakoś mam takie charakter, że często nie popadam w konflikty.
To pytanie już kiedyś tu zadawałem, lecz myślę, że pasuje do obecnie przyjętego tematu – czego się boisz?
Tego, że kiedyś umrę. Wydawało mi się, że nie będę się tego bał ale niektóre sytuacje w przyszłości uświadomiły mi się, że tak nie jest.
Czy świat bez konfliktów jest możliwy?
Niestety nie, żądza ludzi do pieniędzy i władzy powoduje, że świat bez konfliktów nie jest możliwy.
Uważasz, że kłótnia jest czasem potrzebna, by “oczyścić atmosferę”?
Niektórych sytuacjach, w których nie pomaga dialog to tak.
Kłótnia częściej więc buduje niż rujnuje?
Przez to, że ludzie mają różne charaktery to kłótnia częściej rujnuje.
Jakie masz plany na siebie w przyszłości?
Niestety życie nauczyło mnie, że planów na siebie można mieć wiele, które później weryfikuje. Więc przestałem sobie ustalać jakieś plany na siebie na przyszłość.
Dzięki za poświęcony czas
V - Poszukujemy redaktora!
Uwaga!
Informujemy, że szukamy redaktora chętnego rozpocząć pracę w naszym tygodniku.
Nie wymagamy doświadczenia oraz specjalnych umiejętności, lecz mile widziana jest punktualność i staranne wykonywanie powierzonych obowiązków.
Czas pracy jest zależny od materiału do napisania, którego ilość jest dostosowywana indywidualnie. Zależnie od tempa pracy napisanie jednego artykułu to kwestia około pół godziny.
Chętnych proszę o kontakt z Redaktorem Naczelnym poprzez jakiekolwiek źródło komunikacji. Zachęcam do podjęcia próby! |
|