Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.34 (29.05.22)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.34 (29.05.22)
PostWysłany: Nie 20:11, 29 Maj 2022
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.34 (29.05.22)


Spis treści:
I - Relacja z konkursów Igrzysk Olimpijskich 2038

II - Zapowiedź finałowych konkursów cyklu Pucharu Świata

III - Nominacje do Złotych Śnieżynek za sezon 2037/2038

IV - "Młodzież atakuje" - podsumowanie sezonu

V - "Oczami wodza" - odc.5




I - Relacja z konkursów Igrzysk Olimpijskich 2038
Przygotował: Adebade

Panie przodem! Zmaganiami kobiet rozpoczęła się druga – indywidualna część Igrzysk Olimpijskich 2038 w Szwecji. Po rozstrzygnięciach z ostatnich dni kadra gospodarzy dalej wykazywała się ambicjami walki o czołowe lokaty i złote medale, w myśl słów “apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Bezsprzecznie nie były to bezpodstawne aspiracje – kobieca kadra Szwecji to nie tylko światowa czołówka. To światowy dominator i to dosłownie, co można sprawdzić w dowolnej chwili spoglądając jedynie na klasyfikację indywidualną Pucharu Świata. Szwedki całkowicie zasłużenie lokują się na 6 z pierwszych 7 pozycji.

Jeżeli mielibyśmy wymienić więc faworytki przed samymi konkursami, nie dziwne byłoby że na liście tej od reprezentantek gospodarzy dosłownie by się roiło. Nazwiska Stenman, Tallinder, Arnell, Rosen, czy przede wszystkim Schaumann robiły na obserwatorach wrażenie. Ciężej było wyszukać ich potencjalne oponentki, lecz takich również nie brakowało. W koalicji „antyszwedzkiej” na pierwszy plan wysuwała się zdecydowanie Liljanna Mikkonen. O medal mogły powalczyć także jej rodaczki, choćby Seija Karppinen i Sanni Kivinen. Na koniec zaliczyć należało jeszcze do tego zacnego grona Rosjanki, a szczególnie wyróżniającą się Anastasiye Vrankine.

Wpierw na zawodniczki czekał obiekt w Ovre Soppero. Do startu dopuszczono ich 65. Ciekawej rywalizacji należało spodziewać się patrząc na konkurs przez pryzmat kwalifikacji. Zwyciężyły je ex-eaquo Tindra-Maria Molander i podopieczna Dovahkina – reprezentantka Kazachstanu Margarita Andreeva. Podium uzupełniła jeszcze Liljanna Mikkonen. Eliminacji nie przebrnęły natomiast głównie zawodniczki z Japonii, Niemiec i Norwegii, a także Słowenka Eleanor Vlasić, która boleśnie zderzyła się z uczciwością. Niestety jak się okazuje bez nadnaturalnych umiejętności przenoszenia się na wyższe pozycje, Vlasić jest po prostu bezużyteczna.

Zaskoczenia w finale? Tak i nie. Złoto powędrowało do Frederiki Tallinder. Objęła ona prowadzenie już w pierwszej serii i nie oddała go również po drugim skoku. Tuż za nią natomiast Sanni Kivinen, wcześniej raczej traktowana w kontekście walki o triumf pobłażliwie. Finka niesamowicie odleciała w drugiej serii i wyprzedziła trzecią ostatecznie Lavender Arnell. Sensacyjna triumfatorka kwalifikacji z Kazachstanu znalazła się dopiero pod koniec trzeciej dziesiątki. Cóż, DSJ rządzi się swoimi prawami.

Już wkrótce stawka pojawiła się na dużym obiekcie w Kirunie. W „rozgrzewce” bezsprzecznie najlepsza była Magdalena Schaumann, nieco podrażniona po nie najlepszym uprzednim wyniku. W oczy rzuca się wysoka, czwarta pozycja reprezentantki Grecji – Zoe Karaiskakis. Ciężko powiedzieć czy taki wynik ją satysfakcjonował biorąc pod uwagę ostatnie doświadczenie Andreevy.

„Cisza przed burzą” - tak określiłbym postawę Anastasiy Vrankiny. To właśnie ona triumfowała w Kirunie, jednocześnie kończąc absurdalną tegoroczną serię Szwecji w Igrzyskach. 127 i 133 metry pozwoliły Rosjance na zwycięstwo z zapasem 5 punktów nad drugą Tindrą-Marią Molander. Brąz powędrował do Liljanny Mikkonen, dość równej dotychczas. Warto dodać również, iż wspominana Greczynka Karaiskakis także się nie popisała. Ona jednak nie zajęła miejsca w trzeciej dziesiątce, a dopiero piąte od końca.

W najbliższych dniach powinniśmy poznać wyniki konkursów indywidualnych mężczyzn. Relacja z nich na naszych łamach.



II - Zapowiedź finałowych konkursów cyklu Pucharu Świata
Przygotował: Snajper

Zbliżają się finałowe konkursy Pucharu Świata mężczyzn i kobiet. W męskim pucharze sezon zdecydowanie należał do Finów i Szwedów. Ostatnie konkursy odbędą się w Popradzie i w Moskwie na skoczni mamuciej. Obecnym liderem jest podopieczny Anssi Sorinena Lassi Toivonen. Na 2 miejscu ze stratą nieco ponad 100 punktów plasuje sie Mathias Keine Grenzen. Szwed w ostatnich 4 konkurach ma jeszcze szanse na zdobycie pucharu. Mimo, że jest nie wielka to sam zawodnik jeszcze nie stracił nadziei na końcowy triumf. Ciekawiej zapowiada sie jednak walka o 2 miejsce w klasyfikacji końcowej. Trzeci Sauli Helsinki ma tylko 12 punktów straty do Grenzena. Tuż za nimi na 4 miejscu czai się Magnus J. Stenberg z 36 punktową stratą do 2 miejsca. Końcowa batalia zapowiada się naprawdę emocjonująco. W klasyfikacji drużynowej na 5 konkursów przed końcem Szwedzi są na pierwszym miejscu ze sporą przewagą nad reprezentacją Finlandii. Finowie muszą liczyć na cud, jeśli chcą wyrwać prowadzenie Szwedom na finishu. Na 3 miejscu znajdują się Rosjanie. Puchar Świata Kobiet podobnie jak u mężczyzn został zdominowany przez reprezentacje Finlandii i Szwecji. W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Szwdka Magdalena Schaumann z 300 punktową przewagą nad swoją rodaczką Tindrą-Marią Molander, która z kolei ma 200 punktów przewagi nad Finką Liljanną Mikkonen. Finka w najbliższych konkursach będzie chciała przypieczętować 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. W Pucharze Narodów 1 i 2 miejsca są już znane. 1 zajmie Szwecja, która zdobyła aż 8116 punktów. Finki zajmujące 2 miejsce zdobyły 4578 punktów. To prawie 4000 mniej niż reprezentacja Szwecji. Ciekawie zapowiada się za to walka o 3 miejsce. Trzeci Kazachstan ma 2773 punkty, czwarta Rosja 2637 punktów. Rosjanki mają 5 konkursów na dogonienie Kazaszek.



III - Nominacje do Złotych Śnieżynek za sezon 2037/2038
Przygotował: Adebade

W sobotę 04.06.22 o godzinie 20:00, na serwerze discord odbędzie się gala rozdania Złotych Śnieżynek. Już dziś zachęcamy do oddania własnego głosu. Kapituła plebiscytu nominowała następujące kandydatury:

Zawodnik sezonu:
Toivonen, Lassi
Grenzen, Matthias Keine
Helsinki, Sauli
Stenberg, Magnus J.
Tallinder, Fredrik


Zawodniczka sezonu:
Schaumann, Magdalena
Molander, Tindra-Maria
Mikkonen, Liljanna
Arnell, Lavender
Tallinder, Frederika


Junior sezonu:
Kanerva, Carl-Gustav
Logvinienko, Yeldos
Tungyshbaev, Aleksey
Karakulov, Maksat
Grenzen, Matthias Keine


Juniorka sezonu:
Arnell, Lavender
Karppinen, Tuula
Karppinen, Seija
Maratova, Lizaveta
Tesheva, Dalana


Kadra sezonu:
Szwecja
Finlandia
Kazachstan
Rosja
Włochy


Manager sezonu:
Fenix600
mhq260
Egros
borek99
Lanak


Karta do głosowania:

Cytat:
Moje głosy w plebiscycie Złotych Śnieżynek za sezon 2037/2038:
Zawodnik sezonu:
Zawodniczka sezonu:
Junior sezonu:
Juniorka sezonu:
Kadra sezonu:
Manager sezonu:


Kartę do głosowania należy wysłać do Redaktora Naczelnego (Adebade) w wiadomości prywatnej do piątku włącznie (03.06.22, godz. 23:59).



IV - "Młodzież atakuje" - podsumowanie sezonu
Przygotował: Lanak

FIS School Cup (Ladies) - Podsumowanie
Małymi kroczkami kończy się sezon 2037/2038 w skokach narciarskich w uniwersum YTP SJM. Dlatego czas zacząć przyjrzeć się skończonemu już na ten sezon cyklowi FIS School Cup (Ladies). Ten przeznaczony dla zawodniczek U15 zakończył się finałowymi zawodami w japońskiej Hakubie na skoczni Small Hill HS 98.
Zaczniemy od klasyfikacji drużynowej, którą wygrała reprezentacja Finlandii (4094 punkty), za nią uplasowały się Włochy (3683) oraz zeszłoroczny triumfator w tej kategorii Turcja (3289). Tuż za podium znalazła się Szwecja (2897), której czwarte miejsce jest zasługą zawodniczego duetu A. Westberg i M. Granat (o którym mowa będzie przy wyróżnieniach indywidualnych), które same w zmaganiach indywidualnych zdobyły dla „Trzech koron” aż 2092 punkty. W „generalce” uwzględnionych zostało w tym sezonie aż 28 państw (w zeszłym sezonie było ich „tylko” 17), a wśród nich znalazły się też takie dla których były to pierwsze punkty w historii narciarskich zmagań. Tacy debiutanci to dziesiąte w klasyfikacji Bermudy (329), piętnaste Wyspy Świętego Tomasza i Książęca (118), osiemnasta Baskonia (92), a także dwudziesta szósta Katalonia (1).
Indywidualna klasyfikacja padła łupem wspomnianych już reprezentantek Szwecji. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła A. Westberg (1092 punkty), na drugim stopniu podium stanęła M. Granat (1000) mogąca pochwalić się największą liczbą wygranych konkursów indywidualnych, których uzbierała cztery, a najniżej na podium pochodząca z Finlandii T. Routsalainen (852). Zwyciężczyni z zeszłego sezonu finka V. Venalainen (627) dopiero siódma. Łącznie indywidualnie punkty zdobyły 102 zawodniczki w stosunku do 67, którym w zeszłym sezonie się to udało.
Na zakończenie trzy najwyższe punktowe tegoroczne rezultaty „wykręcone” w tym cyklu podczas konkursów indywidualnych:
P. Mussonen FIN 77.48m 79.56m 239.0 (Wisła (POL) – Poziomka HS 90)
A. Westberg SWE 77.31m 77.68m 212.5 (Livigno (ITA) – Trampolino Virgilio Tavolieri HS 100)
B.C. Caprio ITA 87.94m 80.51m 210.5 (Almaty (KAZ) – Gorney Gigant HS 105)

FIS Cup (Ladies)
Tutaj podsumowanie należy zacząć od zaznaczenia że to debiut tego cyklu dla zawodniczek U20 w strukturach YTP SJM.
Klasyfikacja drużynowa została zdominowana przez skoczkinie ze Szwecji, które uzbierały łącznie aż 6546 punktów. Daleko w tyle pozostały dwa kraje, jakie znalazły się na podium. Drugi Kazachstan z 3411 punktami oraz trzecie Włochy z dorobkiem zakończonym na 1965 punktach. Zaraz za podium znalazła się Polska (1596 punktów). Sklasyfikowanych w klasyfikacji drużynowej zostało 25 nacji, wśród nich takie narciarskie „rodzynki” jak Baskonia, Korea Północna czy Urugwaj.
W klasyfikacji indywidualnej, tak samo jak w drużynowej brylowała Szwecja. Pierwsze miejsce dla A. Arensinger (1265 punktów), druga C. Schelin (1029), a trzecia reprezentantka Finlandii H. Nurmela (1019). Co ciekawe, była jedynką reprezentantką „Suomi” jaka punktowała w tym cyklu. Pierwsza trójka pod względem narodowościowym jest taka sama jak w cyklu FIS School Cup (Ladies). Może się to okazać dobrym prognostykiem na kolejne sezony w YTP SJM, jeśli chodzi o podział „zdobyczy” w żeńskich konkursach.
Trzy najwyższe punktowo wyniki z konkursów to:
H. Nurmela FIN 97.29m 90.68m 251.0 (Maribor (SLO)- Pohorje Radvanje HS105)
A. Arensinger SWE 75.21m 86.50m 248.5 (Bariloche (ARG) - San Carlos de Bariloche HS 90)
L. Schelin SWE 92.21m 94.72m 247.0 (Livigno (ITA) – Trampolino Virgilio Tavolieri HS100)



V - "Oczami wodza" - odc.5
Przygotował: Yoyogi

Dzisiaj, w ramach kontynuacji mojego poprzedniego artykułu, chcę jednocześnie rozpocząć pewien cykl poradników odnośnie prawa na SJM, który powinien pomóc umożliwić graczom grę na lepszym poziomie. Lepszym, gdyż znajomość prawa pozwoli na lepsze poznanie możliwości zarządzania reprezentacją, co jednocześnie zwiększy szanse na jej sukcesy, oraz zwiększy szansę na uniknięcie błędów, czy to odnośnie prowadzenia reprezentacji lub błędów odnośnie swojej własnej osoby, aby przypadkiem nie zrobić czegoś, czego prawo zabrania.

Wpierw warto odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: czy trzeba znać prawo? A tym bardziej, czy trzeba znać wszystkie przepisy, które istnieją?

Teoretycznie: tak, trzeba. Zwłaszcza że nieznajomość prawa nie chroni przed negatywnymi konsekwencjami.

Jednak praktyka, odnosząca zarówno do gry, jak i świata rzeczywistego (bo również w tym kontekście staram się tutaj prowadzić działalność edukacyjną) nie jest aż tak restrykcyjna. W świecie rzeczywistym nawet w praktyce poznanie wszystkich obowiązujących nas przepisów nie jest możliwe, gdyż jest ich bardzo dużo, co można liczyć w dziesiątkach tysięcy stron formatu A4, więc nawet najlepsi prawnicy nie znają na pamięć wszystkich przepisów, co zresztą nie jest konieczne. Ważne jest to, żeby wiedzieć, czego i gdzie szukać.

I właśnie od tego, czego i gdzie szukać, w kontekście prawa SJM, chciałbym zacząć cykl swoich poradników odnośnie prawa SJM.

Dzisiaj zaczniemy od nawigacji i tego, na które akty prawne trzeba w szczególności zwrócić uwagę jako menedżer reprezentacji.

Najistotniejszych przepisów prawnych szukamy w dziale nazwanym: "Dziennik prawny A", który, wychodząc ze strony głownej forum, znajdziemy tuż nad "Zapisami". Link do tego działu jest następujący:

http://www.sjmanager.fora.pl/dziennik-prawny-a-kodeksy,503/

W tym dziale znajdziemy sporo aktów prawnych, które zazwyczaj nazwane są "Kodeksami". I właśnie te interesują nas dzisiaj najbardziej. W Kodeksach są zawarte najistotniejsze przepisy na temat konkretnego obszaru gry i tak przykładowo w Kodeksie Finansowym znajdziemy wszelkie informacje odnośnie tego, jak wygląda obrót finansowy w grze, zaś w Kodeksie Szpitalnym dowiemy się, jak wygląda sytuacja osób, które ulegną kontuzji i kiedy ten stan kontuzji powstaje.

Jak mówiłem wcześniej, nie trzeba znać przepisów na pamięć. Nawet czasem nie warto w ogóle się przepisami przejmować, gdyż gra jest tworzona tak, żeby dało się działać skutecznie nawet bez znajomości tych przepisów i żeby typowa osoba mogła się intuicyjnie poruszać. Jednak dla skuteczniejszej gry, jako menedżer, warto zaznajomić się w szczególności z następującymi aktami:

* Kodeks Finansowy SJM
* Kodeks Budowlany SJM
* Kodeks Zawodniczy SJM

Uważam, ze te trzy Kodeksy są najistotniejsze z punktu widzenia menedżerów i kierowania reprezentacjami. Na nie warto zwrócić największą uwagę.

Z Kodeksu Finansowego m.in. dowiemy się, ile pieniędzy otrzymamy od sponsorów i na starcie każdego sezonu. Dowiemy się też, co się dzieje w przypadku popadnięcia reprezentacji w problemy finansowe i dowiemy się, jakie są ścieżki wyjścia z tej niedogodnej sytuacji. To możliwe, ze najbardziej istotny Kodeks z punktu widzenia menedżera.

Kodeks Budowlany da nam informację odnośnie tego, jak zarządzać infrastrukturą reprezentacji, w szczególności skoczniami oraz pozostałymi elementami infrastruktury. Dowiemy się z tego aktu tego, jakie profity nam dają określone budynki, jakie wymagania musi spełniać nasza skocznia, aby organizować określone zawody, co jest istotną sprawą, jeżeli chcemy, żeby nasza reprezentacja mogła prężnie rosnąć, wszak dzięki organizacji zawodów reprezentacje otrzymują pieniądze, czasem duże, a i infrastruktura reprezentacji pomaga wydobyć z drużyn to, co najlepsze.

Ostatnim aktem, który wyszczególniłem, jest Kodeks Zawodniczy. Z niego dowiemy się w szczególności tego, jak wygląda proces spadków umiejętności w okresie międzysezonowym. Pozwoli to nam na planowanie w reprezentacji odnośnie tego, z których zawodników i zawodniczek chcemy w określonej przyszłości skorzystać, a z których zacząć powoli rezygnować, gdy dojdziemy do wniosku, że w najbliższej przyszłości, zgodnie ze spadkami, ich umiejętności nie będą już wystarczające. Również z tego aktu dowiemy się, jak dokonywać zaciągu juniorów do akademii juniorskiej, co jest szczególnie istotne w przypadku budowania dobrobytu reprezentacji w ujęciu długofalowym.

W kolejnym odcinku jeszcze bliżej omówię najistotniejsze Kodeksy oraz wskażę, na które elementy najbardziej warto zwracać uwagę z punktu widzenia menedżera.

Dodam również, na koniec, że w razie jakichkolwiek problemów ze zrozumieniem pewnych zasad, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do Administratora, Moderatorów lub innych graczy. My wszyscy tutaj jesteśmy nie tylko po to, żeby ze sobą rywalizować, żeby ta rozgrywka była dla nas ciekawa, interesująca, satysfakcjonująca i rozwijająca, ale również po to, żeby się wzajemnie wspierać. Bowiem razem, w kupie, jest siła.





Numer przygotowali:

- Adebade

- Yoyogi

- Lanak

- Snajper


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Adebade dnia Pon 11:35, 30 Maj 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.34 (29.05.22)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin