Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.6 (30.08.20)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.6 (30.08.20)
PostWysłany: Nie 10:19, 30 Sie 2020
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.6 (30.08.20)


Spis treści:
I - Nowy sezon czas zacząć!

II - Relacja z zakończenia cyklu FIS Ladies Cup

III - Relacja z zakończenia cyklu CoC u15 Kobiet

IV - "Liczby nie kłamią"

V - "Kartka z Kalendarza"



I - Nowy sezon czas zacząć!
Przygotował: Adebade

24 sierpnia oficjalnie rozpoczął się na forum nowy sezon 2034/2035 – 28. w historii gry. Zakończył się tym samym stan 4 tygodniowej „hibernacji”. Wraca też po przerwie nasza gazeta, która przypominamy ukazywać się będzie w każdą niedzielę. Co czeka nas już wkrótce?

Najpierw przede wszystkim zwracamy uwagę na tegoroczne imprezy oficjalne. Co prawda następne Igrzyska Olimpijskie odbędą się dopiero w sezonie 2037/2038, jednak na deficyt emocji raczej nie będziemy musieli narzekać.

W Monakijskim Menton zorganizowane zostaną Mistrzostwa Świata, zaś na Kulm/Bad Mitterndorf po wielu latach przerwy znów rywalizowali będą najlepsi lotnicy i lotniczki. Juniorzy zmierzą się o tytuł Mistrza Świata swojej kategorii w Ulanbaatar, a w Villach rozegrana zostanie Zimowa Uniwersjada.

W kontekście przyszłego sezonu mamy obecnie wiele pytań. Na co stać Lenina Zegarina i Dagfinna Hansena? Czy Szwedzi podniosą się po nieudanym pod wieloma płaszczyznami sezonie? Czy Rosjanie obronią Puchar Narodów?

Teoretycznie już w piątek zaplanowane są pierwsze konkursy Letniej Grand Prix mężczyzn i kobiet. W momencie pisania tego artykułu nie wiemy jeszcze jednak czy odbędą się one w terminie – nie znamy jeszcze choćby symulatora cyklu pań.

Warto wiedzieć że przekształcone zostały zasady Pucharu Konfederacji i będą obowiązywać w zmienionej formie już od tego sezonu.

Dział XI - Puchar Konfederacji

Art. 285. – Puchar Konfederacji jest turniejem oficjalnym rozgrywanym co sezon z ramienia FIS.

Art. 286. - W ramach Pucharu Konfederacji rozgrywa się mecze, na które składają się trzy konkursy drużynowe: drużynowy męski, drużynowy żeński, drużynowy mieszany.

Cytat:
Art. 287. § 1 - W ramach Pucharu Konfederacji reprezentacje mierzą się w systemie pucharowym, rozgrywając w ramach każdej z rund pucharu pierwszy mecz oraz rewanż.
§ 2 - Mecze, o których mowa w § 1, rozgrywa się odpowiednio na skoczniach należących do rywalizujących w danej parze reprezentacji.
§ 3 - Reprezentacje obowiązane są wskazać na dany mecz jeden obiekt, na którym chcą rozgrywać mecz danej rundy, w braku tego wskazania mecz odbywa się na neutralnym terenie.

Art. 288. § 1 - Zwycięzcy półfinałów rozgrywają finał, na który składa się jeden mecz o złoty medal, natomiast przegrani półfinałów rozgrywają jeden mecz o brązowy medal.
§ 2 - Mecze, o których mowa w § 1, rozgrywa się na neutralnym terenie.

Odesłanie - ustalenia techniczne oraz organizacyjne
Art. 289. - Szczegółowe ustalenia dotyczące Pucharu Konfederacji zawarte są w następującym miejscu: http://www.sjmanager.fora.pl/font-color-black-puchar-konfederacji-font,697/puchar-konfederacji-zasady,14195.html

Główną zmianą jest system rozgrywania owego turnieju, w którego ramach będzie odbywała się już wyłącznie faza pucharowa, nie poprzedzana jak do tej pory było fazą grupową. Wkrótce szczegółowa procedura zostanie zaktualizowana także w dziale Pucharu Konfederacji.

Także my szykujemy na ten sezon wiele nowości, planujemy drobne odświeżenie formatu, prawdopodobnie w gazecie wkrótce zadebiutuje kilka nowych serii, miejmy nadzieję że na stałe znajdą swoje miejsce w spisie treści. Pozostaje czekać na wielkie emocje w konkursach, okraszone oczywiście naszymi relacjami.



II - Relacja z zakończenia cyklu FIS Ladies Cup
Przygotował: Adebade

26 sierpnia poznaliśmy wyniki zaległej końcówki sezonu FIS Ladies Cup. Konkursy w Menton, Ovre Soppero i Strbskim Plesie dały nam (choć jeszcze nieoficjalnie) odpowiedzi na najważniejsze pytania.

W Menton zaplanowane zostały trzy konkursy – dwa indywidualne, oraz drużynowy. Pierwsze zmagania zdominowała Antonia-Paula Granath, która po wygranych kwalifikacjach poszła za ciosem i zwyciężyła również w konkursie. Drugie miejsce ze stratą 0.1 (!) punktu zajęła Aleksandra Tikonovich, podium uzupełniła zaś Frederika Tallinder.

Drugi konkurs stał pod znakiem rywalizacji kadr. Do konkursu zgłoszono 11 reprezentacji narodowych. Zawody zwyciężyły Szwedki, za nimi znalazły się Rosjanki, na najniższym stopniu podium stanęły zaś Japonki. Ponadto do drugiej serii awansowały jeszcze drużyny Austrii, Kazachstanu, Włoch, Polski, oraz Turcji.

Na koniec Monakijskiego „weekendu” zobaczyliśmy starcia w ramach drugiego konkursu indywidualnego. Kwalifikacje do zawodów zwyciężyła wspominana wcześniej Tallinder. Konkurs wygrała zaś „czająca” się dotąd za plecami rywalek Madeleine Rosen, drugie miejsce przypadło Irinie Wasiluk, zaś trzecie bohaterce pierwszych zmagań – Antonii Granath.

Po wylocie z Monako zawodniczki skierowały się do Ovre Soppero, gdzie odbyć się miały dwa konkursy indywidualne. Do zawodów zgłoszonych zostało pięćdziesiąt zawodniczek, w związku z czym nie było potrzeby rozgrywania kwalifikacji. Oba konkursy wygrała Tindra-Maria Molander, drugi z niebotyczną przewagą ponad dwudziestu punktów.

W Strbskim Plesie kwalifikacje już się odbyły, zgłoszone zostały dwie zawodniczki więcej niż do konkursów w Szwecji. Przed pierwszym konkursem wygrała je Antonia-Paula Granath. Nie popisała się ona jednak później; w zawodach zajęła dopiero 12 pozycję, zwyciężyła być może trochę niespodziewanie Agnetha Pilkvist.

Następnie odbył się drugi, a zarazem ostatni konkurs FIS Ladies Cup sezonu 2033/2034. Kwalifikacje wygrała gwiazda zmagań z Ovre Soppero - Tindra-Maria Molander. Nie przełożyła ona jednak dobrej formy na najważniejsze skoki. W zawodach najlepsza była jej rodaczka – Frederika Tallinder, zaś za nią znalazły się kolejno Pilkvist i Granath.

Tym akcentem zakończyliśmy nieco przedłużony cykl kobiecej narciarskiej „drugiej ligi”. W momencie pisania tego artykułu nie poznaliśmy końcowych klasyfikacji – generalnej i drużynowej. Te mają pojawić się w najbliższych dniach.



III - Relacja z zakończenia cyklu CoC u15 Kobiet
Przygotował: Adebade

26 sierpnia mogliśmy ekscytować się nie tylko wynikami zmagań FIS Ladies Cup – u. Tego samego dnia poznaliśmy rezultaty konkursów CoC u15 Kobiet w Popradzie i Ovre Soppero. Przedstawiamy relację z kończących cykl zmagań.

Do zawodów w Popradzie menagerowie zgłosili łącznie 38 zawodniczek, w związku z czym nie zostały rozegrane kwalifikacje. Pierwszy konkurs był szczególnie udany dla Finek. Po świetnym pierwszym skoku na odległość 94 (!) metrów zwyciężyła Tuula Karppinen, za nią znalazła się Nea Sarri, trzecia była Natalia Madkowska.

Drugie zmagania wygrała zaś piętnasta wcześniej Sofiya Pandreeva, za którą uplasowały się siostra Tuuli – Sejia Karppinen, oraz wspominana wcześniej Nea Sarri. Sama Tuula znalazła się tuż za podium – na czwartej pozycji.

Po zakończeniu zawodów w Popradzie przyszedł czas na konkursy w Ovre – jeden indywidualny i jeden drużynowy. Na początku rozegrano rywalizację drużynową, do której zgłoszonych zostało dziewięć reprezentacji. Ostatecznie najlepsze okazały się być Finki, nad Szwedkami i Rosjankami – nie było to duże zaskoczenie.

Ostatni, kończący cykl konkurs indywidualny zapowiadał się biorąc pod uwagę uprzednie wyniki zawodów indywidualnych dość ciekawie. Jak się okazało obyło się jednak bez większej niespodzianki, na najwyższym stopniu podium stanęła Tuula Karppinen, za którą uplasowały się reprezentantka Kazachstanu Amina Sagintayeva i Polka Natalia Madkowska.

Ponownie jak w przypadku Ladies Cup – u nie poznaliśmy jeszcze oficjalnych końcowych klasyfikacji jednak jasne jest już że cykl zwyciężyła wspominana w tym artykule wielokrotnie 15 letnia Karppinen. Wszystko wskazuje także iż reprezentacja Finlandii nie będzie miała problemów z utrzymaniem pozycji na czele klasyfikacji drużynowej.



IV - "Liczby nie kłamią"
Przygotował: Adebade

- 24 sierpnia rozpoczął się dwudziesty ósmy sezon w historii gry

- Już wkrótce rozegrane zostaną dziewiąte w historii gry Mistrzostwa Świata

- Mistrzostwa Świata w Lotach wrócą na Kulm/Bad Mitterndorf po piętnastu sezonach przerwy

- Juniorzy o mistrzostwo swojej kategorii zawalczą w Mongolii, dla której jest to pierwsza tak duża impreza zorganizowana w kraju od powstania SJM

- Trzy sezony przyjdzie nam czekać na kolejne zimowe Igrzyska Olimpijskie

- Pierwszy raz w historii nie zobaczymy w Pucharze Konfederacji fazy grupowej

- Po trzech sezonach przerwy znów obejrzymy rywalizację w ramach FIS Team Tour

- Po trzydziestu czterech dniach wrócił do Centrum Prasowego SJM Magazyn



V - "Kartka z Kalendarza"
Przygotował: LukeKruczek

Kartka z Kalendarza - 23 luty 2013

W tym wydaniu kartki z kalendarza przypomnimy konkurs MŚ w Wals-Siezenheim z 2017 roku, a mianowicie konkurs mężczyzn na skoczni dużej który kończył tą imprezę.

Jest to najprawdopodobniej jeden z ciekawych konkursów gdzie było dużo zwrotów akcji.

Zacznijmy od kwalifikacji, które wygrał Norweg Tom Hilde skacząc na odległość 138,5m, drugie miejsce zajął Makariy Kozisyn lądując na 137,5m. Podium kwalifikacji uzupełnił legendarny Szwed Philippe Bjoergen z odległością 135 metrów. Jednak nic dotąd nie zapowiadało tego co się wydarzy w konkursie.

Cytat:
1. Tom Hilde NOR 138.72m 150.3 q
2. Makariy Kozisyn RUS 137.90m 148.5 q
3. Philippe Bjoergen SWE 135.53m 144.9 q

Przechodzimy zatem do pierwszej serii, po której prowadził dość niespodziewanie Czech Antonin Frydek - 36 zawodnik kwalifikacji uzyskał najdłuższą odległość 1 serii – 140,5m. Za jego plecami uplasowali się Rosjanin Oshepkov i Norweg Jacobsen

2 seria przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia, Norweg Jacobsen nie utrzymał miejsca w pierwszej 3 i skończył na 24 miejscu, jednak to Antonin Frydek okazał się po zakończeniu konkursu największym pechowcem tego czempionatu. Czeski skoczek który po 1 serii prowadził, w 2 serii uzyskał zaledwie 108,5m i zawody skończył na 29 miejscu wyprzedzając tylko Szwajcara Marco Grigolego.

Złoto zdobył Rosjanin Stanislav Oshepkov, srebro przypadło Tomowi Hilde z Norwegii, Pascal Bodmer natomiast zdobył brąz

Podsumowując wybryk Czecha na koniec, można go tylko porównać do pamietnego wyczynu Primoza Ulagi z Sarajewa 1984.





Numer przygotowali:

- Adebade

- LukeKruczek


Post został pochwalony 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 16:49, 30 Sie 2020
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12524
Przeczytał: 60 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Odnośnie kartki z kalendarza, to nawet powstała okolicznościowa tapeta dotycząca tego konkursu, w sumie nawet można rzec, że jednego z najbardziej znanych w tej grze:

http://www.sjmanager.fora.pl/font-color-darkgreen-sugestie-pytania-font,32/grafika-sjm-temat-oficjalny,3092.html#83359

Nieźle ten czas zleciał. 7 lat. Very Happy

I m.in. dla takich wspomnień po latach warto kontynuować ten projekt.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.6 (30.08.20)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin