Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.7 (06.09.20)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

Artykuł V
"Kartka z Kalendarza"
16%
 16%  [ 1 ]
"Z wizytą"
33%
 33%  [ 2 ]
"Liczby nie kłamią"
0%
 0%  [ 0 ]
Top 10 SJM
50%
 50%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 6

SJM Magazyn nr.7 (06.09.20)
PostWysłany: Nie 15:15, 06 Wrz 2020
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.7 (06.09.20)


Spis treści:
I - Analiza Podsumowania Finansowego

II - Uziemieni. Historia Szwajcarii - cz.1

III - "Z wizytą" - Macedonia i Bośnia

IV - "Kartka z Kalendarza"

V - Ankieta



I - Analiza Podsumowania Finansowego
Przygotował: Adebade

Po ogłoszeniu wszystkich końcowych klasyfikacji, pierwszego września w dziale Raportów Finansowych pojawiło się oficjalne Podsumowanie Finansowe. Przedstawiamy analizę owego tematu.

Na samym początku rzucają nam się w oczy czerwone informacje o czekającym kadrę w obecnym sezonie oddłużaniu. Kto w dalszym ciągu posiada długi?

Przede wszystkim warto odnotować reprezentację które stoją (bądź stały) na choćby przyzwoitym poziomie. Są to między innymi: Niemcy, Argentyna, czy Mongolia. Warto tu wspomnieć że w dalszym ciągu proces oddłużania przechodzi Białoruś. Kraj ten jest obecnie zadłużony na uwaga, 4 220 000 $!

Niebieski kolor informuje zaś o kredycie/pożyczce zaciągniętej przez kadrę. Do tego grona należą: Francja, Monako, Polska, Węgry, Estonia, oraz Grecja. Reprezentacją która w poprzednim sezonie spłaciła pożyczkę opiewającą na 40 500 $ jest Egipt.

Jakim budżetem będą dysponowały najlepsze reprezentacje? Okazuje się że Szwecja posiada na koncie prawie pięć milionów $, Rosja prawie sześć. Jest to ogromny kontrast w stosunku do np. dysponującego najmniejszym budżetem Rumunii. Ta posiada niewiele ponad 700 000 $. Jednak tu dysproporcja widoczna jest na tle sportowym.

Jak ważny jest pokaźny budżet? Poprosiliśmy o komentarz Yoyogiego:
- Duży budżet daje większe możliwości, co jest naturalne, a mniejszy budżet daje mniejsze, więc w swoich działaniach warto dążyć do tego, żeby ten budżet był jak największy. W kontekście samej gry, to dzięki dużemu budżetowi możesz zapewnić lepsze warunki rozwoju i tymi lepszymi warunkami rozwoju objąć większą liczbę własnych zawodników i zawodniczek, co ma znaczenie takie, że im więcej masz dobrych zawodników i zawodniczek, to tym większe szanse na osiągnięcia medalowe. Mając większy budżet można posłać więcej osób na lepszy obóz, więc więcej zawodników i zawodniczek będzie miało lepsze szkolenie, co się przełoży na większe szanse na wynik medalowy. To taka pierwsza i najistotniejsza rzecz. Są jeszcze inne, jak osiągnięcie stanu wolności (tj. jeżeli masz swoje pieniądze, to jesteś od innych uniezależniony) i tak można dalej wymieniać.
I dodaje:
- Do dużego budżetu, do którego warto dążyć, zwykle dochodzi się długo. To nie proces, ktory jest krótki. To droga dla mądrych i wytrwałych.

Link do pełnego podsumowania:
[link widoczny dla zalogowanych]



II - Uziemieni. Historia Szwajcarii - cz.1
Przygotował: Adebade

Szwajcaria – niewielki kraj wciśnięty pomiędzy Austrię, Liechtenstein, Niemcy, Włochy, oraz Francję. Kraj także choć młodzi gracze mogą nie uwierzyć – z wielkimi tradycjami w SJM. Zacznijmy może całą opowieść od początku.

Pierwszy sezon w SJM – 2007/2008. Szwajcaria zajmuje po nim 4 pozycję w Rankingu naszej gry. Co więcej ma duże perspektywy na przyszłość. „Nati” pod wodzą oesaa i pylarza stopniowo rozwijają się i stają się jedną z potęg SJM.

W kolejnych sezonach prezentują się równie dobrze i utrzymują dobrą czwartą pozycję w najważniejszej klasyfikacji forum. Ten okres obfituje również w liczne sukcesy głównie lidera Szwajcarów – Simona Ammanna.

Zdobywa on brąz na Igrzyskach Olimpijskich, oraz Mistrzostwach Świata. Często staje także na podium Pucharu Świata. Zwycięża nawet w sezonie 2010/2011 w Pucharze Świata w Lotach. Juniorzy także nie odstępują rówieśnikom. Srebro na Mistrzostwach Świata Juniorów zdobywa Pascal Egloff.

Notują następnie spadek o jedną pozycję w Rankingu SJM. Błacha sprawa? Jak się okaże to początek końca. Reprezentację prowadzą później: Rafichi, bartekwr96, michalkacz, jako p.o Tobi, oraz Yoyogi. W pewnym momencie do kadry wrócił pylarz, zagrzał on jednak miejsce przez 10 dni.

Mimo wszystko kadrze udało się zdobyć kilka trofeów, które zasiliły szwajcarską gablotę. Turniej Czterech Skoczni, medale Mistrzostw Świata w Lotach. Było jednak widać że „Nati” są w fazie regresu.

Szwajcarzy za wszelką cenę starali się jednak zaprzeczyć tej teorii. Złoto Mistrzostw Świata na skoczni normalnej zdobył wspominany wcześniej jako wielki talent Pascal Egloff. Wydawało się że właśnie nastąpiło odbicie od dna. Nic bardziej mylnego.

Po tym sukcesie zapadła głucha cisza. Egloff nigdy później nie powtórzył tego wyczynu, ba nie zdobył potem w swojej karierze już nic! W rankingu kadra leciała na łeb, na szyję. Wydaje się że gorzej już być nie może? A jednak.

Kontynuacja artykułu już za tydzień.



III - "Z wizytą" - Macedonia i Bośnia
Przygotował: LukeKruczek

"Z wizytą" - Macedonia Północna oraz Bośnia i Hercegowina

Historia w SJM
Maceodnia jest krajem który po raz pierwszy w SJM pojawia się w sezonie 2011/2012, przez wiele lat była na przemian klasyfikowana bądź nie w Rankingu SJM.
Jej najlepsze miejsce w najważniejszej klasyfikacji narodów naszej gry to 31, osiągnięte w pierwszym sezonie startów, po objęciu jej przez Hublata (który z resztą prowadził ją kiedyś jako p.o managera)
Kadra powolutku wraca do gry, jednakże pierwsi reprezentanci Macedonii na zawodach pojawią się w ciągu kilku lat.

Jeżeli zaś chodzi o Bośnie to kadra ta (również prowadzona niegdyś przez Hublata jako p.o managera) po raz pierwszy pojawia się w sezonie 2010/11. Najlepsze dotąd miejsce tej reprezentacji w Rankingu SJM to 19 pozycja zdobyta zresztą w minonym sezonie.

Sukcesy
Macedonia dotąd sukcesów nie odnosiła, niewykluczone że takowe pojawią się w najbliższych sezonach.

Natomiast Bośnia swój największy sukces odniosła w niedawno zakończonym sezonie kiedy w LGP zdobyła drużynowo 154 pkt i zajęła w Pucharze Narodów 7 miejsce wspólnie z Japonią.
Co prawda zawdzieczają to głównie 6 pozycji w konkursie drużynowym, jednak warto odnotować że 4 punkty dołożył indywidualnie Nikola Sledić (57 w indywidualnie).

Kadry obecnie
Macedonia aktualnie posiada pięciu zawodnikow w Akademii oraz infrastrukture na czele ze skocznią "Mav Lav" w Mavorovie.

Jeśli chodzi o Bośnię, utrzymuje ona już w kadrze zawodników U15, którzy startują najczęściej w FIS Cup - ie swojej kategorii wiekowej.

Hublat dla nas
1. Dlaczego Macedonia i Bośnia

2. Przypominasz sobie co zastałeś na początku?

3. Miałeś momenty zawahania podczas przygody z kadrami?

4. Jakie są twoje cele na najbliższe sezony?

1. Jest kilka przyczyn. Główny powód to oczywiście fakt, że poza zajętymi Czechami i Słowenią to właśnie te reprezentacje darzę największą sympatią. Kolejny powód to możliwość pracy od zera. Nie interesuje mnie przejmowanie gotowego produktu (może z Czechami zrobiłbym wyjątek), wolę zbudować drużynę od zera. Ostatnim, małym powodem są skocznie w obu tych krajach, co znacząco ułatwia zadanie. Łatwiej otworzyć i rozbudować skocznię niż zacząć od zera, a organizacja zawodów ma znaczący wpływ na przychody reprezentacji.

2. Nic. Cóż, oczywiście nie dosłowne "nic", bo jak wspomniałem wcześniej obie reprezentacje miały już skocznie. Zamknięte, bo zamknięte, ale jednak były (a w Bośni nawet kompleks). Do tego w Bośni było już ośmiu zawidników i trzy zawodniczki, oczywiście bez umiejętności, ale zawsze coś.

3. Tak, mam w tym momencie, ponieważ w obu kadrach po ostatnim sezonie budżet znalazł się na "minusie". Widocznie musiałem popełnić jakiś błąd w obliczeniach przedsezonowych, przez co sobie pluję w brodę. Na szczęście zadłużenie jest niewielkie i raczej nie powinno być większych problemów z oddłużaniem (choć nigdy tego nie robiłem).

4. Spokojny rozwój obu reprezentacji. Chciałbym też uniknąć wszelkich pożyczek i kredytów. Czasami nie ma wyjścia i aby zrealizować plany trzeba wziąć kredyt, ale jeśli nie będzie takiej konieczności to nie zrobię tego. Mały cel to organizacja zawodów na rozbudowanej skoczni w Mavrovie. Macedonia prawdopodobnie nie będzie brać udziału w zawodach w tym sezonie, natomiast Bośnia będzie powoli gromadzić punkty do Rankingu SJM



IV - "Kartka z Kalendarza"
Przygotował: LukeKruczek

Kartka z Kalendarza - 29 kwietnia 2018

W tym wydaniu Kartki opiszemy pierwsze podium w historii startów kadry Monako w Pucharze Świata, dla której był to niewyobrażalny sukces.

Tego dnia odbyły się zawody Pucharu Świata w Litewskim Anykscai, był to trzeci weekend cyklu, do konkursów zgłosiło się 48 zawodników z 14 państw
w związku z tym nie trzeba było rozgrywać kwalifikacji, zatem od razu przechodzimy do konkursu.

W nim chrapkę na zwycięstwo miało wielu zawodników, ostatecznie najlepszy okazał się być Theodor Isaksson, jednak zwycięstwo Szweda zostało przyćmione przez brąz Evariste Donata.

Monakijczyk w dwóch seriach uzyskał takie odległości jak 94 metry oraz 100,5 metra i z notą 268,5 punktu stanął na najniższym stopniu podium
wyprzedzając czwartego Rosjanina Makariego Kozisyna o 1 punkt. Jak się okazało był to historyczny dzień dla Donata; zawodnik ten przed sezonem był zapowiadany jako czarny koń (głównie dzięki dobrym występom w LGP 2027 - zajął m.in 2 miejsce w finałowym konkursie rozgrywanym w Oberstdorfie)
stanął wreszcie na podium.

Dodam że Donat ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął 19 miejsce z dorobkiem 537 punktów i wyprzedził o 2 punkty Austriaka Patricka Schustera, Monako natomiast w Pucharze Narodów zajeło 8 pozycję z ilością 564 punktów.

W zakończonym niedawno sezonie Donat zdobył zaledwie 97 punktów co pozwoliło mu zająć 28 miejsce (głównie przez brak systematyczności Baronera). Dodam tylko że Donat na swoim koncie ma także dwa inne sukcesy: Zdobycie Pucharu Świata w Lotach za sezon 2028/29 oraz brąz Uniwersjady 2029. Posiada ponadto liczne sukcesy drużynowe.

Na sam koniec wspomnę że drugi konkurs wygrało aż trzech! zawodników:

1. Carl-Gustav Putko FIN 96.66m 97.60m 265.0
Matteus Peder Almstedt SWE 100.75m 94.21m 265.0
Makariy Kozisyn RUS 97.48m 97.94m 265.0

Natomiast nasz Monakijczyk zawody ukończył na 10 miejscu.



V - Ankieta

Aby tworzyć dla was jeszcze lepsze i bardziej dopasowane treści, prosimy o odpowiedź w ankiecie na temat tworzonych artykułów.

Zagłosuj która seria najbardziej przypada Ci do gustu, jest do Ciebie dopasowana.

Dzięki!





Numer przygotowali:

- Adebade

- LukeKruczek


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Adebade dnia Nie 15:37, 06 Wrz 2020, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 10:31, 07 Wrz 2020
borek99
Pomocnik
Pomocnik

 
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 2571
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Sulechów
Płeć: Waćpanicz


Egipt spłacił kapkę większy kredyt Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 9:28, 13 Wrz 2020
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


borek99 napisał:
Egipt spłacił kapkę większy kredyt Razz


Fakt, moje niedopatrzenie Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.7 (06.09.20)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin